Hlavní navigace

Recenze: Přepěťová ochrana Belkin Conserve

7. 2. 2010

Sdílet

Předmětem našeho dnešního testu je přepěťová ochrana Belkin Conserve určená pro domácnosti nebo malé kanceláře.

Recenze: Přepěťová ochrana Belkin Conserve


Přepěťová ochrana Conserve nabízí osm napájecích zásuvek - šest pro zařízení, která mohou být zcela vypnuta, a dvě pro zařízení, která musejí zůstat v pohotovostním režimu. Conserve v porovnání s konvenčními zásuvkovými rozbočovači nabízí dvě zajímavé přednosti – v prvé řadě je to ochrana před rázy elektrické energie, které mohou v elektrickém vedení vzniknout například vlivem bouřky a nebezpečným výbojem poškodit například váš počítač, drahou audio soustavu nebo jiné podobné zařízení. Ochrana si dokáže poradit s rázem o síle až 1836 joulů a v případě, že by i přesto došlo k poškození vašeho zařízení, je v ceně zařízení zahrnuto pojištění vašich elektrospotřebičů až do hodnoty 150 000 euro.)

Belkin Conserve

Druhou funkcí je možnost vypnutí 6 z 8 zásuvek prostřednictvím dálkového ovladače, což má za úkol snížit spotřebu elektrické energie o tu část, kterou si spotřebiče nárokují v tzv. stand-by režimu. Belkin uvádí, že pohotovostní napájení připojených zařízení se může na roční spotřebě energie podílet až dvaceti procenty, my bychom byli v tomto odhadu konzervativnější a hovořili bychom spíše o jednotkách procent, i přesto se ale samozřejmě jedná o zajímavou hodnotu.

Belkin Conserve

 

Výrobce u dálkového ovladače deklaruje dosah až 20 metrů, což však pro výše uvedené cílové skupiny zřejmě nebude mít reálný význam. Náš praktický test ukázal, že v otevřeném prostoru je schopen zásuvku spolehlivě vypnout na vzdálenost více než 10 metrů (větší místnost jsme pro testování neměli k dispozici a pochybujeme, že některý z čtenářů bude disponovat pokojem s podobnými proporcemi). V případě, kdy jsme testovali prostupnost dálkového ovládání stěnami pokojů, dostali jsme se opět k uspokojivému zjištění, že si poradí i s panelovou příčkou. Jeden dálkový vypínač navíc umožňuje ovládat až osm přepěťových ochran Conserve, což může být příjemné v případě, kdy máte v bytě opravdu velké množství elektrických spotřebičů.

Belkin Conserve

Dálkový vypínač lze namontovat na libovolnou stěnu v domácnosti, přičemž za tímto účelem jej výrobce prozřetelně vybavil šikovným držákem. Jedinou výtkou, kterou tak k dálkovému ovládání budeme mít, je poněkud tužší chod samotného přepínacího tlačítka, na což si ale patrně záhy zvyknete.

Belkin Conserve

Příjemnou vlastností Belkin Conserve je také přítomnost malých držáčků sloužících jako organizační prvek pro elektrickou kabeláž, díky nimž si můžete ušetřit nekonečné lamentování nad nepřehlednou spletí drátů v případě, kdy chcete některý z nich odpojit nebo přemístit.

Verdikt: Testovaný produkt od společnosti Belkin v reálném provozu splnil naše očekávání, nezaznamenali jsme s ním žádný problém. Za vynaložené peníze v tomto případě skutečně dostanete produkt se zajímavou přidanou hodnotou.

skoleni

Hodnocení: 80%

Cena: v internetových obchodech cca 850 Kč (doporučená cena 1199 Kč)

Přepěťová ochrana Conserve BG108000xx2M – vlastnosti:

  • záruka na připojená zařízení v hodnotě 150 000 €
  • dálkový vypínač lze namontovat na zeď
  • osm napájecích zásuvek - dvě neustále zapnuté a šest dálkově ovládaných
  • systém pro správu kabelů
  • ochrana - 1836 joulů
  • dětské bezpečnostní kryty
  • celoživotní záruka
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).