Hlavní navigace

Recenze: PortraitPro Body 2

12. 2. 2018

Sdílet

 Autor: Anthropics
Britská společnost Anthropics Technology celkem brzy začala nabízet druhou verzi svého programu PortraitPro Body. Jedná se o software určený retušování těla, což celkem nepřekvapí, protože samotná společnost již řadu let nabízí velmi úspěšný program Portrait Professional, která upravuje obličeje.

Co si budeme povídat, jako modelka nebo nabušený sportovec vypadá jen málokdo, takže nějakou tu fotoeditační pomoc bude většina z nás potřebovat. A pokud šlápneme na pedál poněkud přes čáru, co je komu do toho. Naše fotografei jsou náš soukromý majetek a můžeme na nich vypadat jak chceme. Samozřejmě v případě komerčních fotografií je to jiná káva, ale tato diskuze sem nepatří.

Základem práce je nastavení základních bodů, kterých pro detailní editaci stále přibývá. To označování nám při prvních pokusech bude trochu trvat, protože logika celého systému je poněkud zvláštní a hlavně řadu bodů, které systém vyžaduje, na fotografii pravděpodobně neuvidíme, např. loket nebo koleno u řady postav uvidíme jen jedno. Existuje zde ale možnost označit, že dotyčný bod není vidět. Další panely jsou potom věnované tváři, kůži a celému obrázku. Všechno ovládáme pomocí posuvných úseček, podle potřeby si pohrajeme s výškou, tloušťkou nebo se změnou výrazu tváře. Podle toho, jak pečlivě jsme si všechno označili, můžeme potom zešlíhlovat lýtka nebo zatáhnout pupek. Některé kroky jsou automatické, ale je jedno, jestli si budeme chtít udělat všechno sami nebo se spolehneme na automat – výsledek bude jen tak dobrý, jak dobře jsme si originál označili.

Co je v druhé verzi nového? V každém případě je celý proces rychlejší. Přibyli aplikace jako Warp fixer, Lite Mode a Photoshop Smart Filter. Nejdůležitější bude ta první, protože s její pomocí se zbavíme základního problému, na který narazily desítky modelek a zpěvaček, které se rozhodly přírodě trochu pomoci. Po amatérských úpravách totiž zůstanou stopy v podobě různě prohlých linek v pozadí tam, kde jsme posunuli tvar nohy nebo bříška. To tady odpadá, takže pravděpodobnost, že se fotozásahem odkopeme, je minimální (tedy až do chvíle, kdy nás někdo uvidí ve skutečnosti). Lite Mode potom vylepšuje kůži na těle, aniž bychom se museli namáhat s celým tělem.

Verdikt

PortraitPro Body je teď už o něco víc než jen jednoúčelová utilitka. Cena 39,95 dolaru je příjemně lidová (robustnější verze Studio stojí 59,95) a navíc firma slibuje, že každému, kdo nebude s programem spokojen, vrátí peníze. Jak jednoduché to bude, nemám tušení, ale zní to dobře.

 

Pro: Skutečně funguje, nízká cena

Proti: Nic

Celkem: 90 procent

webcast_aruba

Výrobce: Anthropics Technology

Cena: 39,95 eur (1 000 Kč)