Hlavní navigace

Recenze: Photogram

Sdílet

 Autor: PSKiss
Z dílny málo známe izraelské firmy PSKiss pochází i poněkud jednoúčelová utilitka Photogram. České publikum může zajímat zrnko informace, že na jejím vzniku se podílel i český programátor.

Photogram je inzerován heslem že přináší sedmdesátá léta na náš monitor. Stejně jako u hlavního produktu firmy PSKiss, i zde se program ukrývá jako Extension pro Photoshop, koneckonců i ovládání je podobné. V podstatě se nejedná o nic jiného, nežli o převod naší povedené fotografie na nějaký paškvil, který odpovídá situaci, která existovala přes 30 – 40 lety, resp. spíše tomu, jak by fotografie nafocená před tolika lety vypadala dnes. V nabídce je dokonce možnost použít „prošlý“ nebo „dlouho prošlý film“. Jako doplněk existuje možnost automatického přidání datumovky (pokud jsme datum v metadatech měli), která skutečně vypadá jako originál, a možnost přidat jakési světlo, které ve 100 procentech případů fotografii dorazí. Jako poslední možnost je zde i nabídka nedestruktivního ořezu, ovšem ne zrovna nejjednodušším ovládáním. Zatímco ovládací úsečka naznačuje, že posunem se nám ukáží možnosti, realita je jiná, nejdříve si musíme nějaký ořez naznačit sami, potom si pomocí programu nastavíme poměr stran a ještě jednou musíme kliknout na filtr. Pokud to někomu připomíná drbání se levou rukou za pravým uchem, nebude daleko od pravdy.

Photogram

Verdikt

Na ne zcela povedeném a rozhodně nepříliš potřebném programu je sympatická snad jen cena 9,9 amerického dolaru, jinak ho nebudeme potřebovat ani jako hračku.

Pro: Nízká cena

Proti: Nepříliš zajímavá možnost návratu zpět

Celkem: 50 procent

Výrobce: PSKiss

MIF21

Cena: 9,9 USD (necelých 200,- Kč)

Photogram