Hlavní navigace

Recenze: Password Boss Premium 2.0

31. 5. 2018

Sdílet

 Autor: Passwordboss.com
Pokud má někdo eidetickou paměť, příkladem může posloužit třeba Nikola Tesla nebo Johannes Kepler, nebude tento program potřebovat a bude si každé heslo pohodlně potřebovat. Všichni ostatní budou nějakou to pomoc jistě vítat, protože pamatovat si skutečně silné heslo bez nějaké nápovědy je téměř nemožné. A co potom když jich máme třeba dvacet?

Stejně jako je tomu u konkurence, i tento program je pro jednu periférii zdarma, za prémiovou verzi zaplatíme 29,99 dolaru ročně. Na rozdíl od konkurence ale u verze zdarma nedostaneme do ruky zase úplně všechno, ať už se jedná třeba o dvoustupňové rozpoznáví nebo o prémiový servis. Pokud jsme ale americká škola nebo kostel, dostaneme i prémiovou verzi zadarmo.

 Pracovní okno je celkem přehledné s menu na levé straně a ukázkou uložených hesel na straně pravé. Na první pohled to okno od konkurence nerozeznáme, což ale není ani kopírování ani nějaká utajená spolupráce, ale prostě vývoj jde u podobných programů stejným směrem. I práce se softwarem je podobná, nejdříve si založíme účet, potom vybereme heslo a případné bezpečnostní otázky. Jako součást synchronizace si firma ukláá kopii našich dat na zakódovaném cloudu. Vybrat si můžeme mezi devíti servery, od Spojených států až po Austrálii nebo Brazílii.

Password Boss podporuje Chrome, IE, Operu a Firefox. Pokud máme potíže s výběrem vlastního základního hesla nebo pro další hesla, program nabízí generátor hesel, vzniklá hesla mají 20 znaků, což je oproti konkurenci výratbě méně, protože ta nabízí od 28 (Dashlane) až po 100 (LastPass). Pokud se nám to jako ochrana nezdá být dostatečné, je k dispozici ještě dvoustuňové rozeznání – vedle hacknutelného hesla je použita speciální aplikace. Password Boss využívá aplikace Google Authenticator.

Stejně jako podobné programy, i tento software za nás vyplní osobní i finanční data do webových formulářů. Na menu k tomu jsou tři nezávislé části – Digital Wallet, Personal Info a Identities. Záleží na nás, co všechno na sebe prozradíme, protože je jasné, že když se budeme držet při zdi, program nebude mít co vyplnit. Pokud chceme bezpečnost zvýšit ještě o další krok, k dispozici je Safe Browser, který se otevírá přímo z Password  Boss.

Verdikt

Výhodou je možnost synchronizace všech periférií podporujících Windows, Android a iOS, ale nějaká podpora Mac zde není. V každém případě se jedná o solidní alternativu.

 

Pro: Spolehlivá synchronizace napříč operačními systémy

Proti: Heslo kratší než u konkurence

Celkem: 80 procent

MIF21

Výrobce: PasswordBoss, LLC

Cena: 29,99 USD (něco málo přes 600 Kč)