Hlavní navigace

Recenze: Norton 360 2.0

26. 8. 2008

Sdílet

Líbí se vám myšlenka softwarového bezpečnostního balíčku, jenž integruje antivirový program, firewall, antispyware, optimalizační utility nebo také ochranu proti phishingu do jednoho celku?

Cloud22

Líbí se vám myšlenka softwarového bezpečnostního balíčku, jenž integruje antivirový program, firewall, antispyware, optimalizační utility nebo také ochranu proti phishingu do jednoho celku, který se nadto vyznačuje uživatelsky velice nenáročným rozhraním? Pak jste v této krátké recenzi týkající se produktu Norton 360 verze 2.0 na správném místě.Popis produktu začneme „netradičně“ od instalace, jež sice nevyniká rychlostí, ale zato nevznáší na uživatele nijak vysoké požadavky. Po jejím úspěšném dokončení se v systémové liště objeví ikonka produktu, jež kromě samotného běhu programu signalizuje také stav zabezpečení vašeho počítače. V případě, že je doplněna zelenobílou „fajfkou“, je vše v nejlepším pořádku. Pokud ne, bude zřejmě nutné nastartovat některý z procesů optimalizace, zabezpečení, ochrany identity nebo zálohování.To jsou ostatně také názvy hlavních kategorií v menu programu, pod nimiž se skrývají jednotlivé funkční položky, z nichž bychom vyzdvihli například Identity Safe, což je databáze vašich osobních informací chráněná jedním centrálním heslem – výhodou tohoto řešení je fakt, že si nemusíte pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel. Program se chová inteligentně, a tak veškeré kontroly spouští automaticky ve chvíli, kdy se s počítačem nepracuje.


U notebooků v režimu napájení z baterie je tato funkce naopak potlačena, neboť zde se za prioritu považuje úspora elektrické energie. Zmínku si zaslouží také možnost zálohovat důležité dokumenty z počítače on-line, v našem případě se jednalo o veškeré kancelářské dokumenty a cenné fotografie. Symantec pro tyto účely nabízí v ceně běžné licence 2 GB prostoru na svém serveru po dobu jednoho roku. V případě, že byste chtěli velikost zálohy rozšířit, máte možnost tak učinit, ovšem již za určitý poplatek.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).