Hlavní navigace

Recenze: netbook Zoostorm Fizzbook Bang

21. 3. 2009

Sdílet

Pokud se podíváte na typický netbook, možná si pomyslíte, že vypadá jako hračka pro děti. V případě Fizzbooku byste měli částečnou pravdu – tento miniaturní laptop je navrhnutý pro děti, a jeho základním zaměřením je vzdělávání.

Zoostorm Fizzbook Bang

Fizzbook má robustní konstrukci s „obrněným“ plastovým pláštěm, a tak zřejmě vydrží i občasné nárazy a škrábance.

V nabídce jsou dvě základní verze: model se sedmipalcovou obrazovkou s 2 GB SSD a 512 MB RAM, a o něco výkonnější 9-palcový Fizzbook s 1 GB paměti RAM a 30 GB pevným diskem. Obě verze obsahují operační systém Windows XP Home.

Ostatní komponenty jsou v podstatě totožné s jakýmkoliv běžným netbookem: 2 USB porty, z toho jeden na každé straně, slot na SD kartu, ethernet, wi-fi připojení 802.11g a vestavěná webová kamera. Hlavními prvky přibližujícími netbook dětskému „publiku“ je masivní konstrukce, pevná klávesnice a velká, „houbovitá“ tlačítka trackpadu.

Jako první jsme vyzkoušeli SSD verzi, ovšem na ni jsme nebyli schopni nainstalovat naše běžné měřící aplikace. Ovšem přesun k HDD modelu měl také jednu vadu – křehký mechanický disk, který vám za fyzický přesun v době, kdy pracuje, zrovna nepoděkuje. Praktické kožené ucho pro přenášení jsme sice nepoužili, nicméně dokážeme si představit, že by se dětským uživatelům mohlo hodit.

Ve WorldBench 6 získal Fizzbook 30 bodů, což ho umisťuje mírně za klasické „atomové“ netbooky. Výdrž baterie je  nicméně celkem úctyhodná – celých 304 minut.

Vlastnosti

Procesor Intel Atom N270, OS Windows XP Home, 1 GB DDR2 RAM, 30 GB PATA harddisk, 8,9-palcový displej s rozlišením 1 024 x 600, Intel 945GSE, 2 x USB 2.0, wi-fi 802.11b/g, ethernet 100BaseT, čtečka SD karet, 0,3 MP webová kamera, hmotnost: 1,5 kg.

skoleni

Cena: cca 7 300 Kč

Verdikt:

Drsná skořápka a zároveň hravý vzhled přidává Fizzbooku oproti klasickému modernímu netbooku  něco navíc. To by mohlo být důvodem zájmu rodičů a škol. Atraktivitu počítače pro vzdělávání doplňuje docela nízká cena, užitečná SSD paměť a možnost instalace alternativního operačního systému.

Hodnocení: 70%