Hlavní navigace

Recenze: MyTube Internet Recorder

6. 8. 2008

Sdílet

Sledovali jste někdy videoklip na serveru YouTube a přáli jste si ho stáhnout na svůj počítač, abyste si ho mohli později prohlédnout bez nutnosti znovu otvírat webový prohlížeč?

skoleni

Sledovali jste někdy videoklip na serveru YouTube a přáli jste si ho stáhnout na svůj počítač, abyste si ho mohli později prohlédnout bez nutnosti znovu otvírat webový prohlížeč? MyTube Internet Recorder od společnosti S.A.D. může být pro vás tím pravým. Tento nový program vám za zhruba 750 Kč dovolí vyhledávat on-line videa na internetu a stahovat je do vašeho počítače nebo notebooku.


Schopnost stahovat videosoubory z internetu však není nic nového. Mnoho aplikací a služeb vám umožní ukládat videa z webu na váš pevný disk a některé z nich jsou dokonce nabízeny zdarma. MyTube se ovšem snaží ospravedlnit svou cenu rozšiřujícími funkcemi. S touto aplikací můžete videa vyhledávat, simultánně stahovat z různých zdrojů, uložit je do svého počítače a nakonec také konvertovat do formátu, jež je vhodný pro nejrůznější přenosná zařízení.

Když aplikaci MyTube spustíme otevře se nám přehledné a jednoduché vyhledávací rozhraní. Odtud můžeme začít vyhledávat videa podle různých podmínek napříč osmi nejrozšířenějšími videoservery. Nalezneme zde YouTube, Google Video, MyVideo, ClipFish, iFilm, DailyMotion, Blip.tv a Sevenload. Máme možnost nastavit u každého serveru přesný počet výsledků, jenž chceme z konkrétního serveru zobrazit.

Výsledky se začnou filtrovat prakticky okamžitě a my máme možnost označit videa ke stažení přes kontextové menu. Kliknutím na tlačítko „Download Video“ se začnou námi vybraná videa stahovat. Takto můžeme jednoduše prohlížet a stahovat videa z několika různých zdrojů současně za použití pouze jedné aplikace.Tento nový produkt získává na ceně zejména pro ty, kteří chtějí přenášet stažená videa do přenosného zařízení. Jednoduše nastavíte parametry svého oblíbeného videa, jako je bit rate a rozlišení displeje cílového přehrávače, kliknete na tlačítko „Convert Now“ a program se postará o zbytek procesu. Program MyTube podporuje stejně dobře všechny verze iPodu a iPhonu jako přehrávače od firmy Sony nebo Creative.

Další funkcí aplikace je integrovaný přehrávač videa, jenž slouží pro rychlé přehrávání souborů ještě před konverzí. Díky základním nástrojům pro editaci máme plnou kontrolu nad délkou videa a tedy i obsahem.

Jediná nepříjemná vlastnost toho programu je zřejmě skutečnost, že vývojářský tým S.A.D. Software prodává tento produkt pouze jako 12-ti měsíční licenci. Po uplynutí jednoho roku již nemůžete stahovat updaty, vylepšení a opravy vyhledávacího systému, pokud si licenci znovu nekoupíte.

Verdikt

Pokud jste fanatici videa na internetu a bez YouTube a některých videoklipů nemůžete usnout, aplikace MyTube Internet Recorder by pro vás mohla být velmi užitečná.

- - Ondřej Pilát, Paul Trotter