Hlavní navigace

Recenze: Mr Site Takeaway Website Pro

26. 12. 2008

Sdílet

Pod tímto velmi nevšedním názvem se ukrývá nečekaně zajímavý program britské firmy Mr Site, zaměřený zejména na malé a střední firmy, které potřebují webové stránky a mají přitom hluboko do kapsy.

 

skoleni

Pod tímto velmi nevšedním názvem se ukrývá nečekaně zajímavý program britské firmy Mr Site, zaměřený zejména na malé a střední firmy, které potřebují webové stránky a mají přitom hluboko do kapsy. Jedná se tak o dražšího bratra populárního konceptu jednoduché tvorby webových stránek Takeaway Website.


Samotná práce s editorem je uživatelsky přívětivá, solidní webovou stránku vybavenou vším, co k ní patří, vytvoříme v pouhých šesti krocích, a to včetně exportu na internet. Aby program vyhověl pokud možno co nejširší paletě uživatelů, pracuje ve třech modifikacích – Jednoduchá, Tvůrčí a Pokročilá. Nabízené nástroje se podle toho mění od naprosto jednoduchých až po robustní. Připravit můžeme až 100 stránek a použít celkovou velikost webové prezentace až 600 MB. Díky tomu, že se v podstatě jedná o webovou aplikaci, se nabídka šablon a efektů neustále rozšiřuje. Postup začíná od volby domény – pokud je volná, můžeme obratem začít přemýšlet nad barvou pozadí, poté vybereme šablonu a fonty, přičemž všechny tyto kroky za sebou následují až v neuvěřitelně rychlém sledu. Následuje výběr počtu stránek, které naplníme vlastním textem. Pak už stačí jen přidat obrázky a odkazy, vše zkontrolovat a pověsit do výkladní skříně jménem internet. Tady přichází malé zklamání - samotné stránky sice zhotovíme během chvilky, ale potom si počkáme až 48 hodin, než bude web opravdu živý. Naopak jako příjemný bonus v této kategorii programů jsme vnímali integraci základních nástrojů pro práci s optimalizací pro internetové vyhledávače.Verdikt

Jediné, co jinak příjemný koncept poněkud poškozuje, je vysoká pořizovací cena. Pravda, jako bonus k programu dostaneme pronájem domény a hosting na jeden rok zcela zdarma, ale po vypršení této „doby hájení“ budeme za tyto položky muset tak jako tak platit znovu. A v tom spočívá riziko celého konceptu – pokročilí tvůrci webu si zřejmě najdou alternativu s více možnostmi a pro amatéry by cena mohla být až příliš výrazným argumentem proti.

Zapůjčil: Mr Site
www.mrsite.co.uk
Cena: 233 dolarů (4 500 Kč)

- - Václav Větvička

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).