Hlavní navigace

Recenze: MP3 Videoraptor Platinum

30. 9. 2008

Sdílet

Nejrychlejší a dokonce legální cesta, jak najít na webu určitou skladbu, vede přes youtube nebo také přes tzv. „On-Demand“ webrádia. Jak z těchto zdrojů legálně získat?

skoleni

MP3 videoraptor je rychlý nástroj ke stahování hudby a videí z internetu.


Nejrychlejší a dokonce zpravidla legální cesta, jak najít na webu určitou skladbu, vede přes youtube a podobné portály nebo také přes tzv. „On-Demand“ webrádia, na nichž si člověk sám „udělá pořádek“ podle individuálních potřeb.Videoraptor tyto zdroje používá, natahuje přitom jak videoklipy, tak i hudbu ve formátu MP3 do lokálního počítače a konvertuje je do celé řady rozlišných audio- a videoformátů.

Ovládání

První dojem by se dal charakterizovat jako nadšení: sotva jsme zadali jméno umělce, objevily se tucty jeho písní, které se daly pouhým kliknutím okamžitě stáhnout. První malé rozčarování jsme zažili, když jsme chtěli vyzkoušet možnosti konverze: pro přeměnu do formátu MP3 a do videoformátu XviD není používán Lame-enkodér. Naopak je bez externího software možná přeměna řady speciálních formátů, které se užívají například do iPodu, Playstation Portable nebo různých mobilních telefonů.Videoraptor skýtá i další praktické výhody: ve většině případů dokáže tento software doplnit písně o obrázky z bookletu, texty písní a další údaje. Kromě cíleného vyhledávání umožní Videoraptor i automatické stažení, a to buď podle žánru, nebo ze seznamu umělců. Není sice úplně patrné, z jakých portálů či webrádií písně pocházejí, ale pro samotný download to nehraje žádnou podstatnou roli.

Kdo raději surfuje za pomocí vyhledávače na svém upřednostňovaném portálu, může být potěšen funkcí „Surf & Catch“: Software si všímá videí, jež uživatel během svého brouzdání shlédne a podle přání je případně následně stáhne. Verze Platinum (dostupná za 30 Euro) podporuje vedle všeobecných video-portálů také řadu erotických portálů. Starostliví rodiče však mohou za pomocí hesla zamezit přístup na tyto servery. Cenově výhodná Premium verze (za 10 Euro) těmito funkcemi nedisponuje a nabízí také menší výběr formátů, do nichž lze data exportovat.

Verdikt

Hudební průmysl bude tento nástroj nenávidět, naopak spořiví fandové hudby si jej zamilují. MP3 videoraptor našel v našem testu více písní a stáhl je rychleji než jakýkoliv Filesharing-nástroj.

Alternativy

My Tube Internet Recorder (www.my-sad.com) poskytuje podobné výsledky, je však daleko méně automatizován.

- - Michal Brzobohatý, Dirk Bongardt

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).