Hlavní navigace

Recenze: Microsoft Wireless Laser Keyboard 7000

29. 8. 2008

Sdílet

Společnost Microsoft se kromě softwaru věnuje také nejrůznějším hardwarovým periferiím a dlužno přiznat, že jde zpravidla o povedené produkty. To potvrdila také novinka v podobě setu Wireless Laser Keyboard 7000

Společnost Microsoft se kromě produkce softwaru věnuje také nejrůznějším hardwarovým periferiím a dlužno přiznat, že jde zpravidla o velmi povedené produkty. To potvrdila také novinka v podobě bezdrátového setu klávesnice a myši pod označením Microsoft Wireless Laser Keyboard 7000.


Jedná se sice o set, ale jasnou dominantou je klávesnice. Ta u řady 7000 si – stejně jako některé předchozí modely – hraje s ergonomickými prvky. Ovšem nikterak nezachází do extrémů, a „začátečnické“ překlepy, které si řešení zpočátku vybírá, se již po dvou dnech práce vytratí a uživatel příjemnému ovládání přivykne. Navíc jsou k dispozici dvě odnímatelné nožičky, které lze umístit jak do přední, tak do zadní částí klávesnice. Usazením v zadní části klávesnice lze docílit klasického sklonu, naopak umístěním v přední části se klávesnice „zlomí“ do netradičního záklonu. Ten samozřejmě zpočátku vyvolává nezvyklé pocity, ale jak jsme v průběhu času zjistili, nakonec nám to vyhovovalo více. Nožičky lze také zcela odpojit a klávesnice pak nabízí střední záklon. Dlouhodobá zkušenost ukázala, že ergonomické provedení Microsoft Wireless Keyboard 7000 je velmi návykové. Již po jednom dni práce se budete velmi neradi vracet k běžné klávesnici. Z dalších funkcí nechybí tři programovatelná doteková tlačítka, kterým lze přiřadit spuštění programu, webové stránky nebo souboru. O úspěšném dotyku informuje tiché cvaknutí.

Zařízení nechybí ani funkční klávesy pro ovládání přehrávání hudby a videa či regulaci hlasitosti. Nechybí ani rychlé klávesy pro spuštění aplikací Vista nebo aktivaci 3D přepínání oken. Navíc lze většinu funkčních tlačítek editovat a přiřadit jim jinou funkci. Myš Wireless Laser Mouse 7000 je rovněž v ergonomickém provedení a nelze jí nic vytknout. Do ruky padne velmi dobře, disponuje čtyřsměrným rolovacím tlačítkem a laserovou snímací optikou. Nechybí ani dvě funkční tlačítka, ukazatel stavu a nabíjecí základna v balení.

Verdikt
Set klávesnice a myšky řady 7000 je vhodnou variantu pro multimediální uživatele a psavce, kteří pracují s počítačem denně a ergonomické zpracování jim umožní pohodlnou práci.

Cena vč. DPH: cca. 2 500 Kč vč. DPH

Poskytl: Microsoft

- - Adam Nosek

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).