Hlavní navigace

Recenze: Media Suite 12

25. 11. 2014

Sdílet

 Autor: CyberLink
Společnost CyberLink má téměř dvacetileté zkušenosti s vývojem multimediálního softwaru. Dvanáctá verze programu Media Suite je zajímavou kombinací dostupné ceny a robustní nabídky.

V balíku najdeme hned 15 součástí, 12 z nich jsou jednotlivé programy, další tři (Holiday, Travel a Romance) jsou v podstatě doplňky nabízející efekty, templáty a další vymoženosti. Jednotlivé programy jsou Power DVD 14, které se stará o přehrávání DVD a písniček, PowerDirector 12 a PhotoDirector 5, které jsou určeny pro editaci videa a fotografíí, Power Producer 6 a Power2Go 9, které mají na práci authoring a vypalování, MediaEspresso 7 pro konverzi jednotlivých formátů. K tomu ještě nutno připočítat méně významné součásti jako je MediaShow 6, WaveEditor 2, PowerBackup 2.6, PowerDVD Copy 1.5, LabelPrint 2.5 a Instant Burn 5.0. Zapomenout nemohu ani na tři modilní aplikace – PowerDirector Mobile, PhotoDirector Mobile pro foto a videoeditaci na perifériích s Androidem a Windows 8, zatémco PowerMedia Player (možná si ho pamatujeme pod starším názvem PowerDVD Mobile) je mediální přehrávač pro Android, Windows 8 a iOS.

Media Suite 12

Instalace je nečekaně pohodlná, protože se vše instaluje společně, stačí si zaškrtnout, co chceme. Lehce znechucuje nabídka Google Toolbar, což by u komerčního programu existovat nemělo, ale pokud jsme bdělí a ostražití, zatneme tomu tipec. Musíme si ale pamatovat, že pokud některé programy nenainstalujeme, tak se k nim již nikdy nedostaneme a budeme muset celý balík instalovat znovu.

Media Suite 12

Následující menu nám umožní přístup ke všem nástrojům, které jsou navíc rozděleny podle práce, takže se nemusíme vyznat v džungli jednotlivých programů. Stejným způsobem to již několik let dělá třeba Nero nebo Roxio.

Ne každý z patnácti programů je tou pravou ozdobou. Mezi ty skutečně špičkové patří PowerDirector, což je velmi rychlý a téměř profesionální videoeditor. Co nám nenabídne, to s největší pravděpodobností potřebovat nebudeme. Další hvězdou je PowerDVD, který vedle tradičních funkcí podporuje také H.265 a UltraHD 4K, 3D, RAW a ještě browsuje YouTube, Facebook, Vimeo a Flickr. Streamování na všechny typy periférií (a nezáleží na jejich operačních systémech) je samozřejmostí.

Media Suite 12

PhotoDirector již taková sláva není. Pro začátečníky je až moc komplikovaný, pro ostřílené profíky zase není dost dobrý. Za zmínku v každém případě stojí i Power2Go, který zvládne vypálit prakticky cokoliv. I když známější programy jsou o něco lepší, Power2Go bezpochyby překoná cokoliv, co můžeme získat zadarmo.

To už neplatí o zvukovém editoru WaveEditor, kde již pořadové číslo 2 naznačuje, že má do pokročilého programu dost daleko. Na internetu najdeme aplikace kvalitnější a navíc zdarma

Verdikt

Cena 114,99 eur není za natolik pokročilý balík programů nijak přehnaná, i když je kvalita jednotlivých komponent kolísavá. Ty nejdůležitější fungují spolehlivě a na počítač toho dostaneme víc než dost. Ovládání většiny aplikací je celkem jednoduché, aniž by to ve většině případů bylo na úkor jejich robustnosti.

Pro: Velice solidní poměr cena/výkon

Proti: Špatná možnost odstraňovat nebo dodávat jednotlivé komponenty

Celkem: 75 procent

skoleni

Výrobce: CyberLink

Cena: 114,99 eur (něco přes 3 000,- Kč) - verze Ultimate