Hlavní navigace

Recenze: Magix Video Pro X5

21. 3. 2013

Sdílet

 Autor: Magix
Německá společnost Magix hodlá pořádně rozvířit ospalé vody softwarového trhu s videoeditačními programy, a tak posílá do boje svoji vlajkovou loď v podobě programu Video Pro X5.

Od prvního pohledu je jasné, že se nejedná o nějaký čajíček pro amatéry snažící se natočit batole u zahradního bazénku, ale o nástroj určený profesionálům nebo alespoň pokročilým uživatelům.

Základní plocha je celkem tradiční, a pokud si zvolíme nastavení Basic, tak je k nerozeznání od levnějšího sourozence Movie Edit Pro 2013 Plus. V případě nastavení Standard ale budeme příjemně překvapeni. Tradičně silný je audioeditor, což nepřekvapí, neboť na podobných softwarech si Magix v minulosti udělal jméno. Nabízené efekty jsou skutečně profesionální – třeba DeClipping nebo DeHisser. Zajímavé je i několikabodové editování nebo možnost roztáhnout či naopak zkrátit objekty ve videu při plném zachování audiostopy.

Základní plocha v nastavení Basic

Mezi nejzajímavější možnosti patři otevřená časová linka, podpora profesionálních formátů jako je AVC-Intra, XDCAM nebo DVCPRO50/HD (vedle dalších 14 běžnějších formátů), primární a sekundární barevná korekce, editace několika kamer (až po 9 kamer, samozřejmě jen v případě, že snímaly totéž), podpora Stereo3D a authoring pro DVD, AAVCHD a Blu-ray. Zapomenout nelze ani na Proxy editaci, která automaticky (nebo na povel) převede soubor z HD na DV, což ulehčí editování na slabších počítačích. Při zpětném exportu dostaneme zase soubor v HD.

Součástí programu jsou i plug-ins od dalších firem, jako třeba ColorFast a Ttůer EX od NewBlueFX. Vedle toho je zde podpora plug-in Neat Video Professional Noise Reduction a hardwarová podpora Blackmagic Intensity/DeckLink.

Zvolíme zdroj

Verdikt

Video Pro X5 je sofistikovaným a příjemně robustním programem, s jehož pomocí budeme připravovat videa jako od profíka. Cena 399 dolarů pochopitelně udělá zásek do rodinné kasy, ale podobně profesionální programy od konkurence levnější rozhodně nejsou. Software si díky těmto vlastnostem vysloužilo naše hodnocení TOP PRODUKT.

TOP PRODUKT

Celkem: 90 %
Pro: Videoeditor, který zvládne pokročilejší, ale který potěší profesionála

Radsomware

Proti: Nic

Výrobce: Magix
Cena: 399 dolarů (cca 8 000,- Kč)