Hlavní navigace

Recenze: LiteRecorder 1.1

24. 4. 2008

Sdílet

LiteRecorder 1.1 je jednoduchý program, jež vám umožní zaznamenat zvuky z vašeho počítače a uložit je do formátu MP3, WAV, OGG nebo WMA.

top100

LiteRecorder 1.1


Aplikaci LiteRecorder 1.1 má na svědomí kanadská společnost Innoheim, která mimo jiné produkuje i bratříčka se zaměřením na video – liteCAM. V průběhu instalace program automaticky otestuje a nastaví vaše zvukové zařízení tak, aby byla kvalita nahrávaného zvuku co nejvyšší. Následně se můžeme začít s programem seznamovat. Jak je vidět z přiloženého screenshotu, rozvržení okna je velmi přehledné, což výrazně usnadňuje ovládání programu. Jediné, co musíme pro nahrávání udělat, je vybrat zdroj audio signálu a formát výstupního souboru. Jako zdroj můžeme použít buď vstup pro mikrofon, nebo vlastní zvuk PC. Tato volba se hodí například ve chvíli, kdy potřebujeme nahrát část zvukové stopy filmu pro pozdější použití. Takto nahraný zvuk můžeme použít třeba jako vyzvánění do mobilního telefonu. Kvalita nahrávek je více než uspokojivá, ale i zde pochopitelně platí, že musíme mít nejdříve kvalitní zdroj zvuku, pokud chceme vytvořit kvalitní nahrávku. Vyjma mikrofonu a zvukové karty program není nijak náročný na výkon počítače a bohatě vám k jeho provozu postačí i starší PC.Verdikt:

LiteRecorder 1.1 si díky velmi dobré kvalitě zvuku a přívětivému ovládání získá mnoho uživatelů, nicméně my si myslíme, že za v 14 USD (cca. 210 Kč) by autoři mohli nabídnout něco navíc. Nástroj pro jednoduchý střih nahrávek by rozhodně neuškodil.

- - Ondřej Pilát

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).