Hlavní navigace

Recenze: Gigabyte G-Power II Pro Cooler

17. 11. 2008

Sdílet

Gigabyte G-Power II Pro Cooler je chladič mikroprocesorů AMD a Intel od společnosti Gigabyte, který zaujme netradičním tvarem žebrování tvarovaného do tvaru S.

skoleni

Základem tohoto modelu je spodní měděná část dotýkající se samotného procesoru, ze které vychází celkem pět Heat-Pipe trubic vedoucích k rozsáhlému žebrování v horní části. K odvodu tepla značně přispívá taktéž i osazený ventilátor s rozměry 120x120x25, disponující čtyřpinovým konektorem napájení, umožňující regulaci otáček základní deskou. Ke snadnějšímu ovládání otáček ventilátoru je v balení dodán i regulátor otáček, pomocí něhož lze regulovat rozmezí 500 až 2 200 ot/min. Při nastavení otáček na nejnižší hodnotu dosáhla teplota referenčního procesoru na 38° Celsia, při plném zatížení pak 51° C. Při 1 500 ot/min byl výsledek ještě o dva stupně lepší a to vše při zachování ještě snesitelné úrovně hluku. Po nastavení maximálních otáček se teplota při zatížení dostala pod 47° C, ale hlučnost ventilátoru byla již dosti vysoká.


Celková hladina hluku je však o dost nižší než u referenčního chlazení Intel a u mnoha konkurenčních modelů. Nevýhodou mohou být rozměry chladiče, neboť 121x119x162 mm je vcelku dost a u některých základních desek jsme měli problém s instalací tohoto modelu. Proto ještě před nákupem dobře zkontrolujte základní desku a ujistěte se, že nabízí pro chladič dostatek prostoru. Instalace Gigabyte G-Power II Pro Cooler je náročnější, neboť je potřeba umístit destičku na spodní část desky, ke které se pak samotný chladič připevní. Samotná instalace pak trvá maximálně deset minut a zvládne ho i méně zkušený uživatel.

Verdikt
Gigabyte G-Power II Pro Cooler se řadí mezi univerzální chladiče s vysokým výkonem a nízkou provozní hlučností. Se svým neobvyklým designem a třemi modrými LED diodami může rozzářit jakoukoliv počítačovou skříň s průhlednou bočnicí. Náročné uživatele jistě potěší celkový tichý chod a vysoký chladící výkon. Jeho nevýhodou může být pak jedině rozměr a nutnost umístit destičku pro uchycení pod základní desku.

Cena vč. DPH: 1 150 Kč
Poskytl: TN Trade, spol. s. r. o.

- - Jakub Kuneš