Hlavní navigace

Recenze: Genius DPF-702 Crystal

16. 12. 2008

Sdílet

Digitální technologie vládnou, a to ve všech oborech. Proč tak lpět na běžných fotorámečcích, když ty digitální s LCD displeji nabízejí daleko lepší využití a zajímavou podívanou.

skoleni

Digitální technologie vládnou, a to ve všech oborech. Proč tak lpět na běžných fotorámečcích, když ty digitální s LCD displeji nabízejí daleko lepší využití a zajímavou podívanou. Problémem je většinou cena, jež brání většímu rozšíření. Minimálně z pohledu poměru ceny a funkcionality nabízí zajímavou alternativu společnost Genius.

Nabídka Geniusu v oblasti digirámečků je velmi slušná a námi testovaný model DPF-702 představuje střední třídu tohoto výrobce. Ten se naštěstí poučil z prvních modelů a rámeček tak nabízí moderní černý design, který bude kompatibilní s většinou interiérů, což přijde samozřejmě vhod. Funkční základ je prakticky stejný se starším modelem. Novinkou je ovšem přítomnost monochromatického displeje, který slouží k zobrazení hodin, teploty (interní senzor), případně stopek a nechybí ani funkce budíku. Rámeček Genius DPF-702 se tak stává multifunkčním zařízením. Systém hodin a displej je napájen z baterie, což znamená, že ji bude občas třeba měnit, nicméně případný výpadek proudu chod hodin ani budíku nezasáhne.

Prohlížení fotografií je možné díky integrované čtečce pro karty typu SD/MMC/MS. Tu je navíc možné použít i pro PC po připojení přes USB kabel. Podpora paměťových karet je do velikosti do 2 GB, v případě MMC 1 GB. Na to je třeba myslet, protože větší karty nemusí rámeček skutečně „zkousnout“ a je vhodné koupit speciální kartu jen pro trvalé použití s rámečkem. To ale při dnešních cenách karet nebude problém. Ovládací prvky pro zobrazovaní snímků jsou umístěny v horní části rámečku, takže jsou snadno dostupné. Kromě klasického procházení či slideshow (možnost volby několika rychlostí zobrazení) je možné fotografie rovněž zoomovat a v případě potřeby také promazat, což přijde vhod, například pokud použijete kartu přímo z fotoaparátu po vytvoření snímků.

Verdikt

Pokud chcete digitální rámeček na své fotografie, Genius DPF-702 je dobrým řešením, pokud si vystačíte s lehce nadprůměrnou výbavou a nechcete příliš utrácet. Existují lepší rámečky, např. s podporou Bluetooth i připojení USB disku či větším rozlišením displeje, ale jejich cena se pohybuje v řádu 5-7 tisíc. DPF-702 za cenu lehce přes 1 600 Kč nabízí vše, co potřebujete. Navíc vám nahradí i budíček a pokojový teploměr.

Technické parametry:

Displej: 7“, 480 x 324 bodů

Podporované formáty: JPEG, AVI

Karty: SD/MMC/MS do 2 GB, MMC 1 GB

Porty: USB 2.0, TV-OUT

Záruka: 2 roky

Cena vč. DPH: 1 620 Kč vč. DPH

Poskytl: Genius, www.geniusnet.com

- - Adam Nosek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).