Hlavní navigace

Recenze: G Data Total Protection

15. 9. 2014

Sdílet

 Autor: G Data Software
S novým balíkem samozřejmě přichází také německá firma G DATA Software, z jejíž produkce jsme otestovali bezpečnostní balík Total Protection.

Letos je to bez čísla, označení rokem se již ve většině případů nenosí. Škoda, bylo to přehlednější a pouhým kouknutím na webové stránky bylo jasné, která firma už má v nabídce letošní novinku.

Většina podobných balíků dnes kráčí směrem nacpat do balíku všechno možné včetně kuchyňské linky. V tomto případě to ale platilo spíše loni, dnes se již přidávání dalších částí a aplikací konečně zastavilo.

GData

Uživatelské rozhraní se letos žádných mimořádných změn nedočkalo. Existence dvojnásobné antivirové ochrany (jedná se o dva paralelně běžící antivirové systémy) je již řadu let hlavní marketingovou strategií firmy G DATA, to se pochopitelně nezměnilo také. Antivirák je totiž složen ze dvou samostatných antivirových jader, které pracují individuálně. Díky dvojímu skenování je tento program většinou na čele nezávislých testů, kupodivu to ale s rychlostí počítače nijak výrazně nezacvičí. Ony totiž oba skeny nejedou současně, ale druhý v podstatě funguje jen v případě, že první nachází nějaké problémy. Jde tedy spíše o zálohu.

Vedle heuristicky zde najdeme také detekci malwaru v nepřítomnosti podpisů či heuristik a dnes populární technologie cloud. Stejně tak se na špičce objeví i antimalwarová ochrana. Posílena byla zejména ochrana proti potenciálním možnostem útoku přes jednotlivé programy, které jsou na počítači. Můžeme si také nastavit kdo bude mít přístup k pevnému disku, fleshkám nebo jednotlivým programům.

GData

Rodičovská ochrana byla po několik let slabinou balíku. Nicméně ne každý uživatel má doma malé děti, takže pro značnou část zákazníků nemusí rodičovská ochrana vůbec existovat. Ta byla letos posílena a postará se i o omezení času u počítačových her či surfování obecně.

Backup je klasickou utilitou, konečně nabízející zálohování na cloud. System Tuner vylepší a zrychlí počítač, výhodou je to, že aplikace přijde nastavena na automatickou a hlavně bezpečnou práci, takže se nám nepustí do neprobádaných a nejistých míst počítače. Navíc změny jsou nejdřív naznačeny a můžeme se rozhodnout, jestli se do nich opravdu pustíme.

Verdikt

Celkově lze o letošní verzi balíku G Data TotalSecurity konstatovat, že představuje plnohodnotnou alternativu známějším bezpečnostním balíkům. Heslo „Důvěra v německou bezpečnost“ není v tomto případě žádným plácnutím do větru. To málo co se letos změnilo, bylo každopádně krokem kupředu.

 

Pro: Jednoduché rozhraní, vysoce účinný antivirus

Proti: Nic

Celkem: 85 procent

MIF21

Výrobce: G Data Software

Cena: 44,95 USD (asi 900,- Kč) - 1 licence/1 rok