Hlavní navigace

Recenze: Emsisoft Internet Security 10

31. 8. 2015

Sdílet

 Autor: Emsisoft
Rakouská firma Emsisoft přichází s novou verzí svého bezpečnostního balíku Internet Security. V nabídce je verze 10.

Jak je již u firmy Emsisoft tradicí, opět se u antivirového softwaru jedná o kombinaci vlastního s licencovaným. Kdysi se jednalo o Ikarus, několik posledních verzí využívá licenci firmy Bitdefender. Díky zdrojenému skenování je samozřejmě antivirová ochrana robustní a program se v řadě testů dostává na špičku.

Emsisoft Internet Security 10

 

Nový balík využívá uživatelského rozhraní vlastního programu Anti Malware. Ten samozřejmě je součástí balíku. K dispozici hned dvě anti-malwarové engines, takže máme ochranu zdvojenou. Navíc můžeme odstraňovat i PUPs (potentially unwanted programs), které se nám na počítač snaží propasírovat jiné programy. Vedle ochrany při surfování, kde nám Emsisoft blokuje přístup ke stránkám, o jejichž nebezpečnosti se ví, zde máme i ochranu v reálném čase pomocí aplikace File Guard. Třetí obrannou hráz pak tvoří Behaviour Blocker.

Emsisoft Internet Security 10

 

Balík samozřejmě obsahuje i firewall v podobě aplikace Online Armor. Ta funguje spolehlivě a hlavně neruší nějakou záplavou vyskakujících oken. V balíku je téměř vše, co můžeme potřebovat – bezpečné bankovnictví, webový štít, ochrana proti keyloggerům, skener rootkitu, ochrana proti červům.

Základní pracovní plocha je rozdělena na šest sekcí, které jsou snadno pochopitelné. Pokud nám nevyhovuje automatické nastavení, můžeme si sáhnout pod kapotu a prakticky všechno upravit a vyšolíchat. Počítačoví amatéři by ale podobné zásahy měli asi nechat pokročilejším.

Emsisoft Internet Security 10

Mezi novinky patří výrazně větší rychlost, především v anti-malwarové ochraně, pružnější nastavování času, kdy mají jednotlivé skeny proběhnout, lepší kontrola nastavení ochrany soukromí, více informací o updatování a zjednodušené rozhraní.

Verdikt

Chybu neuděláme, poněkud nižší malwarová ochrana sice nepotěší, ale konkurenční programy na tom zase tak slavně také nejsou. Českého uživatele naopak potěší, že program nemá s češtinou potíže. Padesát dolarů není žádná láce, protože konkurenční balíky mají více přidaných aplikací.


Pro: Kvalitní ochrana, čeština

Proti: Cena

Celkem: 75 procent

Výrobce: Emsisoft

Root Linux

Cena: 50 USD (asi 1 200 Kč)

Aktualizace: Ve chvíli publikování tohoto článku nabízí Emsisoft slevu. Aktuálně vyjde roční licence softwaru pro 1 PC českého uživatele na zhruba 650 korun, což samozřejmě recenzent nemohl tušit. Jeho článek tedy necháváme v původním znění.