Hlavní navigace

Recenze: Coloriage 7

10. 4. 2010

Sdílet

Program Coloriage ruské společnosti Akvis se dočkal již sedmé verze. Základní úlohou je vybarvovat černobílé fotografie, což lze dělat s jednoduchostí dětských omalovánek.

Coloriage 7


Program Coloriage ruské společnosti Akvis se dočkal již sedmé verze. Základní úlohou je vybarvovat černobílé fotografie, což lze dělat s jednoduchostí dětských omalovánek (ostatně Coloriage znamená ve francoužštině omalovánky). Dobarvovat lze hned dvěma způsoby – buď kolorovat jako za starých dob, nebo doplnit barvou jen do některé části fotografie. Coloriage ale zvládne i víc, v barevných fotografiích můžeme měnit barvy předmětů nebo třeba barvu obleku strýce Františka.

 Coloriage 7

 

Sice nám bude chvilku trvat, než se s programem seznámíme, neboť rozhraní až marnotratně plýtvá prostorem a samotný program příliš intuitivní není, brzy ale ohalíme, jak na to a oceníme značnou automatizaci všech procesů. V sedmičce se objevila řada novinek, především možnost obtahovat vybrané oblasti nástrojem Tužka a možnost měnit několik barev najednou.

I když na první pohled bude tento software určený spíše portrétům, stejně spolehlivě můžeme pracovat s krajinou nebo se zátiším. Vedle samotné výměny barvy můžeme použít i některé z mnoha nabídnutých palet, jež jsou rozděleny nejen podle barev, ale také podle jednotlivých oblastí - takže zde najdeme třeba oblohu, cihly nebo hlínu. Tím se výsledek stává realističtějším, ale zároveň nám program nabízí vyšší stupeň tvůrčí činnosti či inspirace.

 

 Coloriage 7

 

Program existuje jak ve verzi pro Windows, tak i pro Mac, přičemž v obou případech podporuje ty nejnovější, tj. Windows 7 a Snow Leopard, zároveň si můžeme vybrat mezi samostatným programem nebo formou plug-in.u Podle toho, co zvolíme, tak hluboko budeme muset sáhnout do peněženky – 69 dolarů pro samostatnou verzi (1400 Kč), 81 dolarů pro plug-in (1600 Kč). Přitom je však práce se samostatnou verzí příjemnější nežli v případě plug-inu, neboť nemusíme bojovat s vrstvami, bez čehož se u plug-inu neobejdeme.

Rozhodně se nejedná o program, bez kterého se v žádném případě neobejdeme. Na druhé straně ale platí, že každý, kdo to s fotoeditováním fotografií myslí vážně, možnosti nabízené programem Coloriage určitě uvítá.


Klady: Ideální nástroj pro dobarvování fotografií

Zápory: Vysoká cena

Cloud22

Hodnocení: 80%

Zapůjčil: www.akvis.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).