Hlavní navigace

Recenze: BullGuard Internet Security 10

7. 11. 2010

Sdílet

Relativně neznámá dánská firma BullGuard aktualizovala svůj bezpečnostní balík Internet Security, který se dočkal již desáté verze.

Jednotlivé části balíku jsou na světě již poměrně dlouho, např. části byly dříve doplňkem programu KaZaa, kde snižovaly možnost sdílení infikovaných souborů. Už na první pohled jsou ale některé změny patrné – uživatelské rozhraní se dočkalo grafických úprav a s červenobílou kombinací dělá čest svému dánskému původu.

 

BullGuard Internet Security 10


Jako je již u všech podobných balíků dobrým zvykem, i v tomto případě dostaneme ucelený souhrn programů pro zabezpečení počítače. Základní součástí jsou aplikace Antivirus, Antispyware, Firewall a Spamfilter. Antivirus pracoval spolehlivě již v minulosti, skenovat můžeme soubory včetně těch komprimovaných. Program podporuje Outlook, Outlook Express, Thunderbird, Eudora, The Bat, Thunderbird a všechny ostatní, které používají protokoly POP3 nebo IMAP, ale automaticky ověřuje také všechny otevírané soubory. Heuristická analýza je samozřejmostí. Antivirus kontroluje i P2P aplikace jako je ICQ  nebo MSN.

Nechybí ani možnost online zálohování, na rozdíl od ostatních antivirových společností však není Bullguard stižen lakotou a nabízí hned 5 GB. Majitelé předchozích verzí si budou pamatovat, že stejně velký prostor se objevil již u verze 8.5. Stejně jako u ostatních ovšem pouze na jeden rok.

 

BullGuard Internet Security 10

 

Co je v desítce nového? Bude to zejména aplikace Inspektor, která skenuje pevný disk a hledá zastaralé programy, jež jsme zanedbali a které potřebují update. Další novinkou je možnost blokování změn nastavení tak, že je může provádět pouze osoba určená při instalaci programu. Zapomenout nemůžeme ani na ochranu před škodlivými aplikacemi, které se mohou snažit odblokovat Bullguard. Po instalaci o programu v zásadě přestanete vědět – s nejrůznějšími dotazy obtěžuje snad ze všech bezpečnostních balíků nejméně a navíc je zpomalení počítače téměř k nepostřehnutí.

 

BullGuard Internet Security 10

 

Verdikt: Celkově lze konstatovat, že se jedná o solidní bezpečnostní balík, který sice nijak mimořádně nenadchne, ale také nezklame. Velký objem dat, který Bullguard nabízí k zálohování, je důvodem pro extra kladný puntík. Dalším kladným znakem je potom velice příznivá cena, které v poslední době spíše klesá.

Hodnocení: 80%

Klady: 5 GB pro online zálohování, cena

skoleni

Zápory: Grafika může někomu vadit

Cena: 59,95 USD/1050 Kč pro 3 počítače (1 rok)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).