Hlavní navigace

Recenze: Botanika 1 a 2

13. 10. 2008

Sdílet

Dvě výše anoncovaná CD představují samostatné díly programů určených pro výuku přírodopisu pro žáky 2. stupně základních škol, výrobce je ale doporučuje i pro studenty škol středních.

Cloud23

Výuková část v případě prvního dílu obsahuje 606 interaktivních obrazovek, které jsou rozděleny do 12 kapitol probírajících nejvýznamnější čeledi dvouděložných rostlin. Botanika 2 pak nabízí 668 interaktivních výukových obrazovek, jež se dělí do 14 kapitol, v nichž se postupně probírají dvouděložné byliny, keře a stromy.Výrobce si zaslouží pochvalu za rozhraní a srozumitelnost poskytovaných informací. Obecné pojmy jsou vysvětlovány na realisticky ztvárněných nákresech. Pro zpříjemnění práce s programem a pro udržení zájmu připravil výrobce také doplňovačky, velké srovnávací obrazovky, přiřazovací obrázkové úkoly, řazení do dvojic či práce s tabulkami. Všechny texty jsou také příjemně namluveny.

Tituly mají i svoji procvičovací část. Ta u prvního dílu nabízí ve 12 kapitolách 336 obrazovek s úkoly, jejichž cílem je prověřit znalosti studentů. U druhého dílu se pak jedná o 668 interaktivních výukových obrazovek, které jsou rozděleny do 14 kapitol.Titul doplňují pracovní listy, které umožňují procvičování a opakovaní získaných vědomostí i bez přítomnosti PC. Celkem je připraveno 83 stran (u dvojky 95) pestře ilustrovaných pracovních listů. Žáci zde mohou luštit doplňovačky nebo poznávat rostliny. Pro snadnou kontrolu je připravena i varianta s doplněnými správnými odpověďmi. Součást celku tvoří také encyklopedie. Najdete v ní rostliny doplněné o fotografie, ilustrace a nákresy.Výukové programy této řady jsou multiplatformní, lze je tedy používat nejen na počítačích s operačním systémem Windows, ale i Linux nebo Mac OS 9 a X (Apple).

- - David Zajíc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).