Hlavní navigace

Recenze: BitDefender Total Security 2011

22. 9. 2010

Sdílet

Od rumunské firmy BitDefender přichází nejnovější verze komerčně úspěšného bezpečnostního balíku Total Security 2011.

Program nabízí tři různá rozhraní, lišící se od sebe především tím, co jakožto uživatelé potřebujeme a na jaké podrobnosti si troufneme. Jedno z nich se potom objeví v závislosti na tom, jak odpovíme na otázky, kterými nás program poctí při instalaci. To tady bylo již loni, v letošní verzi ale neidentifikujeme sebe sama jako dříve, ale vybíráme podle toho, jaké aplikace na počítači potřebujeme. I tak je ale instalace  v úhrnu delší nežli u podobných programů.

BitDefender Total Security 2011

 

Antivirus opět vylepšil obranu proti malwaru, která byla několik let slabinou. Štafetu Achillovy paty tohoto produktu tak přebírá jeho nepříliš přesvědčivá schopnost odstraňování škodlivých kódů.  Zatímco výsledky testů pro odstraňování rootkitů jsou jen průměrné, mnohem kvalitnější se zdá být antiphishingová ochrana, která je skutečně na špičkové úrovni.

Ochrana soukromí nabízí možnost zablokovat  přenos osobních dat po internetu. BitDefender dokonce nabízí enkrypci konverzace na IM, ovšem s určitým omezením: na druhé straně musí být tentýž bezpečnostní balík a navíc musíme používat buď Yahoo! nebo Windows Life Messenger.

Firewall funguje tak trochu postaru. Zatímco každý dnešní firewall povolí přístup prověřeným programům a blokuje jejich "škodlivé" protějšky, přičemž nejnovější verze navíc odhalují podezřelé programy již podle jejich chování, firewall použitý u BitDefenderu ponechává většinu rozhodnutí na nás.

BitDefender Total Security 2011

 

Filtrování spamu pracuje na bázi „cloud filtering“ a patří mezi nejlepší, co dnešní bezpečnostní balíky nabízejí. Pro nastavení máme k dispozici hned pět hladin, podle toho, jak moc nás spam trápí. Pravdou ale je, že díky tomu emaily ve výsledku přicházejí zhruba třikrát pomaleji.

Vývojáři se očividně soustředili na rodičovskou kontrolu, což je aplikace, kterou většina firem považuje za nutné zlo a nehodlá na ní nijak ztrácet čas. V této verzi najdeme vše, co můžeme potřebovat, včetně dálkového prohlížení záznamů o tom, kde se potomci pohybovali na internetu. Jelikož je nastavení propojeno s účtem ve Windows, můžeme si pro každé dítě nastavit jiné blokování. Kontrolovat lze i osoby, se kterými naše děti chatují, bohužel budeme opět omezeni na Yahoo! nebo Windows Life Messenger.

Balík je doplněn také možností zálohování, ať už lokálního nebo na internetový server. V online případě je využíván systém firmy SOS Online Backup, jenž skýtá 2 GB prostoru zdarma. Od minulé verze se nic nezměnilo a zálohování funguje spolehlivě a rychle. Další dostupné nástroje jsou defragmentace, čištění registrů a nevyužívaných či opakovaných souborů. V posledním případě došlo k určitému omezení a duplikované soubory v adresáři Program Files či Windows nejsou k mazání ani nabízeny. Tohle vše se od minulé verze prakticky nezměnilo.

 

skoleni

BitDefender Total Security 2011

Již loni došlo k výraznému snížení nároků na CPU, letos BitDefender v tomto směru pokračovat a asi nejvíce pocítíme zrychlení spouštění počítače, které je v nové verzi dle našeho testu dvakrát rychlejší nežli ve verzi loňské.

Klady: Výtečná rodičovská kontrola, program je rychlejší nežli minulá verze

Zápory: Odstraňování rootkitů není na příliš dobré úrovni

Hodnocení: 75%

Cena: 1750 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).