Hlavní navigace

Recenze: Avira Internet Security Suite

19. 5. 2017

Sdílet

 Autor: Avira
Program z dílen stejnojmenné německé firmy představuje další příspěvek k již tak nabité nabídce bezpečnostních balíků. Stojí za investici?

Jedním ze základů, jak je tomu ostatně vždy, je firewall. Ta je velice spolehlivá, lze ji nastavit jedním kliknutí a pak už se nemusíme dál starat. Druhou součástí je antivirus. Nezávislé laboratoře zařadily tento software na špičku, a to jak u virové ochrany, tak i u ochrany proti malwaru. Na rozdíl od verze zdarma je zde naví aplikace Web Protection, která chrání před nebezpečnými URL a současně blokuje i pokusy o phishing.

U těchto dvou aplikací začínáme, ale bohužel také končíme. Avira sice nabízí další aplikace, především Phantom VPN, který chrání soukromí před nezabezpečenými sítěmi, ale za to si musíme připlatit 10 dolarů měsíčně. Za Avira System Speedup si potom připlatíme sice jednorázově, ale hned 32 dolarů. Pokud bychom chtěli obě aplikace jako součást balíku, musíme si poříčdit verzi Total Security Suite a zaplatíme téměř dvojnásobek oproti verzi Internet Security.

Některé aplikace, které konkurence považuje za samostatné, zde jsou. Mail Protection se sice tváří jako spamový filtr, ale ve skutečnosti skenuje přicházejí email (přes IMAP a POP3) a hledá malware. Nastavit si můžeme i skenování odcházejících zpráv SMTP. Po pravdě řečeno mi ale není plně jasné, jak by malware přešel přes fungující antivirus a byl zachycen ochranou emailu.

Verdikt

S minimální nabídkou aplikací a poměrně vysokou cenou 58 dolarů za jednu licenci pak Avira Internet Security Suite není zrovna kšeftem století. Program sice funguje jak má, ale za hodně peněz dostaneme poměrně málo muziky.

 

Pro: Jednoduché ovládání

Proti: Vysoká cena, málo aplikací

Celkem: 70 procent

MIF21

Výrobce: Avira

Cena: 35,95 eur (asi 950 Kč)