Hlavní navigace

Recenze: AVG Internet Security 2015

Sdílet

 Autor: AVG
Bezpečnostní programy se znakem AVG se již delší dobu drží na špičce nabídky trhu s bezpečnostním softwarem. Zvláště silnou pozici si potom vybudovaly na českém trhu.

V nové verzi si hned na začátku všimneme modernějšího rozhraní. To je na první pohled přehledné, dobře označené a s minimálním počtem nejdůležitějších ikonek, takže na první pohled vidíme, co běží a co ne. Pokud se ale chceme podívat hlouběji pod kapotu, zjistíme, že grafik zaspal. Možnosti nastavení je více než dost, ale písmena jsou zbytečně malá. Méně pokročilý uživatel občas zaváhá, protože k vysvětlení možností je cesta poněkud zarubaná. Na druhou stranu ale nutno podotknout, že program běží spolehlivě aniž bychom se mu štourali do střev.

AVG

Jako vždy, i zde je srdcem programu antivirová ochrana. Ta je kvalitní jako vždy a i když ji v testech pár programů překonává, stále zůstává mezi špičkami. Balík toho oproti levnějšímu antivirovému programu moc nenabízí, prakticky jen vylepšenou firewall a antispam. Finanční rozdíl je ale značný, Internet security stojí o třetinu víc. Navíc konkurenční Kaspersky stojí o 300 Kč méně.

Emailová ochrana skenuje jak odcházející, tak přicházející poštu, AVG je jedním z mála programů, který podporuje jak protokol IMAP, tak POP3. Antispam je vysoce účinný, ale z pohledu ovládání poněkud neohrabaný. Vylepšená kvalita zachycování spamu oproti minulé verzi je výrazná.

AVG

 

Stejně jako v minulosti jsou potenciálně nebezpečné webové stránky pouze označovány ve vlastním okénku programové lišty prohlížeče. Tato možnost se automaticky instaluje, pokud jsme ale dostatečně bdělí, můžeme to při instalaci zatrhnout. Že tento přístup není ideální je jasné i mateřské firmě, která proto přidává aplikaci LinkScanner, která stránky kontroluje ještě než se v prohlížeči objeví.

AVG

Pro další pocit bezpečí je zde aplikace Data Safe, kde si soubory můžeme zakódovat, a aplikace určená bezpečnému mazání souborů. Firewall pracuje velice spolehlivě je téměř nemožné ji nějakým nepřátelským programem vypnout nebo odstavit. Oproti loňské verzi se výrazně zmenšily nároky na CPU, běžící program většinou nezaregistrujeme ani ve chvíli, kdy skenuje.

Co rozhodně nenadchne, je zákaznická podpora. Najít na webových stránkách telefonní číslo je kus života těžkého, zákaznické fórum je sice lepší než nic, ale domluvu s technikem nenahradí. Zato placená služba, která nabízí odstranění viru z počítače za 79 dolarů, je na webu výrazná až dost.

Verdikt

Již dříve velice solidní bezpečnostní balík se dočkal dalších zlepšení. Cena zahrnuje pouze licenci na jeden počítač a zákaznická podpora je poněkud sporná. Nicméně z pohledu funkce můžeme po AVG s klidem sáhnout.

 

Pro: Rychlost, spolehlivost

Proti: Zákaznická podpora není ideální

Celkem: 80 procent

MIF21

Výrobce: AVG

Cena: 1 199,- Kč