Hlavní navigace

Recenze: 3D CAD Architecture 7

10. 5. 2019

Sdílet

 Autor: Ashampoo
Profesionál v této oblasti pozná dobrý software na první pohled a sedmá verze nabídne nástroje, které si každý rád vyzkouší. Jedná se o plnohodnotný program umožňující designovat vše, co kolem přípravy domu budeme potřebovat.

Uspokojí nejen při designu domu, ale i všeho okolo, takže na své si přijdou i designeři zahrady. Vybrat si můžeme z jedenácti jazykových mutací, čeština mezi nimi sice není, ale můžeme si vystačit se slovenskou verzí.

Instalace je jednoduchá a pokud jsme již nějaký program od německé firmy Ashampoo na počítači používali, budeme brzy jako doma. Při otevření softwaru dostaneme možnost použít několikastupňovou nápovědu, ale to můžeme s klidem odmítnout. Potom následují kroky vyžadující více detailů o projektu, od kontraktorů až po lokalizace stavby. Následují základní informace o jednotkách, měřítku či tvarech základních ploch, počtu pater atd.

Pracovní plocha je upravitelná podle toho které nástroje budeme k dotyčnému projektu potřebovat.Při samotné práci si můžeme přepínat mezi 2D, 3D a průřezem, samotné kamery si v rámci projektu můžeme libovolně nastavovat. Veškeré objekty jako okna či dveře můžeme volně posouvat a umisťovat přesně podle číselných údajů.

Přímé propojení s databází mtextur umožňuje získat veškeré informace o stevebních materiálech a jejich výrobcích. Co najdeme, můžeme rovnou stáhnout a aplikovat do vznikajícího projektu.

V oblasti konkurence je za zlatou laťku považován program AutoCAD, tam ovšem i přes naprostou kvalitu zaráží skutečně vysoká cena, která se vyplatí opravdu jen těm, kteří mají architekturu jako základní pracovní náplň. Drahé jsou i různě ořezané verze jako AutoCAD LT. Ashampoo zvládne téměř totéž a pouze za zlomek ceny. Ta je s obvyklými 299 dolary příznivá i normálně, ale dnešních 90 dolarů představuje cenu skutečně lidovou.

Pro: Plnohodnotný program za nízkou cenu

Proti: Nic

Celkem: 85 procent

MIF21

Výrobce: Ashampoo

Cena: 90 USD (2 tisíce Kč)