Hlavní navigace

Realita mobilní bezpečnosti: jak chránit svůj telefon? - 3. díl

23. 6. 2013

Sdílet

 Autor: Sunnysoft
Ve třetím díle si řekneme, proč byste měli pro svůj chytrý telefon chtít bezpečnostní aplikaci.

Předchozí díl

Pravý důvod, proč chtít bezpečnostní aplikaci

Dokonce i tehdy, když výjimečně surfujete na webu a máte dokonalé bezpečnostní návyky, doporučuje se instalace bezpečnostní aplikace.

Mobilní bezpečnost totiž není jen o malwaru.

„Jedním z největších mobilních bezpečnostních rizik je ve skutečnosti ztráta telefonu,“ říká Blando. „Jakmile ztratíte svůj telefon, nejde jen o náklady na samotné zařízení, ale také o náklady a nepříjemnosti spojené se ztrátou dat.“

To platí zejména tehdy, když je váš telefon ukraden. Na smartphony jejich majitelé ukládají celé své životy, které jsou dostupné každému, kdo dostane telefon do rukou. Studie pravidelně ukazují, že své telefony uzamyká pouze malé procento lidí; a zároveň, že ztráta telefonu je poměrně běžná záležitost.

V posledním roce byla funkce „Find my Phone“ (najdi můj telefon) v mobilní aplikaci Lookoutu použita více než 9milionkrát, čili každé tři a půl sekundy. Polovina všech loupeží v San Francisku a 42 procent všech loupeží ve Washingtonu, D.C. Je spojeno s krádeží smartphonu, jak vyplývá z informací, které byly nedávno zveřejněny v New York Times.

Apple iPhone má výborné funkce proti ztrátě telefonu, které mohou být nastaveny s minimální námahou. K těmto funkcím patří schopnost vzdáleného uzamčení telefonu, vymazání dat či vyhledání telefonu. Opatření Androidu proti krádeži nejsou až tak propracované, takže experti doporučují výběr aplikace třetí strany.

„Na otázku ,co můžete realisticky očekávat od mobilního bezpečnostního balíku?´ je jednoduchá odpověď,“ říká Marks. „Pomoc při ukradení nebo ztrátě telefonu, buďto pomoc s jeho nalezením nebo s vymazáním na něm se nacházejících dat.“

Přestože bezplatná bezpečnostní řešení často do směsi funkcí přimíchají i několik nástrojů proti krádeži – například Find My Phone od Lookout – prakticky všichni bezpečnostní poskytovatelé přidávají nejužitečnější zálohu, hledání podle polohy a možnosti vzdáleného ovládání až do svých placených nabídek.

MIF21

Jinými slovy, zatímco opatrní uživatelé si na svém počítači mohou jednoduše vypomoci s bezplatným bezpečnostním programem, šetřemé ma bezpečnosti telefonu s Androidem znamená, že nebudete mít přístup k funkcím, které byste v případě ztráty telefonu opravdu potřebovali.

Pokračování