Hlavní navigace

Quake III míří na iPhone

26. 2. 2009

Sdílet

Carmack to s podporou iPhone nebere na lehkou váhu, na tuhle platformu totiž míří řada mnohoslibných produktů. Bude zajímavé sledovat, nakolik tyto zlepší renomé iPhone vůči konkurenci klasických herních handheldů.

Apple to patrně se svým atakem výsostných pozic herních handheldů myslí vážně. Spoluzakladatel id Software - John Carmack, totiž pro iPhone připravuje předělávku střílečky Quake III a v dohledné době se na téhle platformě objeví i vylepšená verze Wolfenstein RPG. Carmack má přitom nejenom s iPhone velké plány, dokonce mluví o možnostech své další realizace na Wii, se kteroužto konzolí, podle svých slov, tráví v poslední době nejvíce času (dlužno podotknout, že při hraní se svým malým synem).

cyber23

Ono to vůbec vypadá, že z Carmacka se stává stále větší "konzolista", čehož důkazem může být i multiplatfomová akce Rage, přičemž stejný záběr má mít také Doom 4. Není bez zajímavosti, že v případě PC verzí obou výše naznačených titulů není stále zřejmá alternativa digitální distribuce, o níž se Carmack domnívá, že by neměla signifikantní přínos a vliv na jejich tržby. Jakkoliv souhlasí, že tato forma distribuce je budoucností herního průmyslu. Otázkou zůstává, kdy se stane standardem... Další Carmackovy postřehy  najdete na serveru MTV.

Zdroj: ShackNews

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).