Hlavní navigace

První zkušenosti s Batman: Arkham Asylum

3. 2. 2009

Sdílet

Brány Akrhamského ústavu se mají otevřít už v druhé polovině toho roku, takže přišel ten správný čas popovídat si o hratelnosti a jiných vlastnostech tohoto titulu

 

Děj vás staví samozřejmě do role Batmana a to přímo v jeho triumfální chvíli. Polapil totiž Jokera. Vzhledem k tomu, že se padouchové jako je Joker nechytají každý den, rozhodne se náš hlaví hrdina doprovodit ho až do jeho nového bydliště - do Arkhamu. Ačkoliv se všechno zdá býti v pořádku a doprovodní akce probíhá dobře, má Batman jakési divné tušení, které následně dojde naplnění. Joker uteče a pomocí svých kumpánů převezme kontrolu nad celým ústavem. Vaším úkolem je ho o tuto kontrolu připravit.

 

Batman: Arkham Asylum je third-person akce, jak už jistě víte z našeho dřívějšího zpravodajství, a nabídne jak možnost bojovat, tak možnost likvidovat nepřátele poněkud tišeji. Co se boje týče, budou se vaše útoky provazovat v nejrůznější komba a vaše narůstající konto zlikvidovaných nepřátel vám zaručí také přísun zkušeností. Ty se posléze dají díky jednoduchému RPG systému utrácet za vylepšení postavy, či jejího vybavení.

 

Tichý průchod nebude v žádném případě o sledování stráží a o systému pokus-omyl. Batman je drsoň, a i když vás nepřátelé odhalí, pořád máte dobré šance, že je stejně přemůžete. Jediné, na co si musíte dávat pozor, je vaše zdraví. To se vám totiž nebude doplňovat stále, jak jste na to uvyklí z dnešních akcí. Během boje o zdraví budete přicházet. Jakmile akce skončí, zdraví se vám navrátí.

 

Vedle hratelnostních stránek hry je nutné zmínit také její zpracování. Nejen že hra vypadá opravdu luxusně (ono se taky není čemu divit, je to Unreal 3 engine), ale autoři věnují speciální pozornost i opravdovým detailům. Tak například: Veškeré plakáty, jimiž je posetý celý ústav, budou v duchu Jokerovy karikaturistické úchylky pomalovány. Joker po sobě na opravdu podivných místech nechává cvakající zuby. O rozpohybování veškerých postav se stará technologie motion-capture a jeden člověk v práci nedělá nic jiného, než že programuje Batmanův plášť, aby se pohyboval co možná nejrealističtěji.

 

Závěrem bychom se ještě chtěli zmínit o speciálních bonusech, kterými bude proseta každá úroveň. Budete-li pořádně šmejdit po okolí, naleznete nejrůznější hádanky od Hádankáře, speciální výzvy a podobně.

 

skoleni

Zdroj: Gamespot.com