Hlavní navigace

První pohled: Samsung ATIV S (aktualizováno)

30. 8. 2012

Sdílet

 Autor: PC World.cz
Společnost Samsung představila na veletrhu IFA v Berlíně několik novinek, mezi jinými i řadu mobilních zařízení běžících na operačním systému Windows 8.

K těmto zařízením, jež nesou souhrnný název ATIV a budou představena v nejbližším čísle tištěného HD Worldu, patří i smartphone ATIV S. Tento model byl médiím ukázán na speciální akci Samsung Mobile Unpacked, nicméně přímo na veletrhu "k osahání" se na rozdíl od ostatních novinek neobjevil. Údajně to bylo kvůli prozatím neoficiální verzi systému.

Do rukou se nám jako jedněm z mála dostal tento telefon v odlehčené verzi bez baterie, abychom jej nemohli zapnout. Na nafocení jsme pak měli velice omezený čas, a to hlavně kvůli ochrance, která nás nakonec nekompromisně vyvedla i přesto, že se za nás zaručili zástupci Samsungu. Kvůli tomu jsou naše fotografie poměrně nekvalitní, ale alespoň si můžete udělat představu o tom, jak nový ATIV S vypadá. Na jedné z fotografií je porovnání s nedávno vydaným Samsungem Galaxy SIII.

Jak již bylo uvedeno výše, patří novinka do kompletní řady mobilních zařízení vybavených operačním systémem Windows 8, která dostala jméno ATIV. Dle zástupců Samsungu jde o část slova "creative", nicméně lze to vysvětlit i jako přesmyčku latinského slova "Vita", tedy život.

A teď už k samotným specifikacím přístroje. Ten disponuje 4,8palcovým HD Super Amoled Displejem (v přepočtu na metrický systém je úhlopříčka 12,19 cm), šířka přístroje je pouhých 8,7 mm. Celkové rozměry telefonu jsou potom 137,2 x 70,5 x 8,7 mm, což jsou (jak je patrné i z obrázku) rozměry téměř shodné se současnou vlajkovou lodí mezi smartphony společnosti Samsung, modelem Galaxy SIII. Náš názor je však ten, že si oba přístroje nebudou příliš konkurovat, neboť zde bude záviset zejména na preferencích zákazníka týkajících se operačního systému. Kdo nemusí Android, po Galaxy SIII by nesáhl ani v případě, že by ATIV S vůbec nevyšel.

V zadní části smartphonu ATIV S se nachází blíže nespecifikovaný fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů (víme o něm, že je vybaven LED bleskem) vepředu potom najdeme 1,9megapixelovou webkameru. Přístroj běží na dvoujádrovém procesoru s frekvencí 1,5 GHz. Baterie disponuje kapacitou 2 300 mAh, což na smartphone této velikosti není ani málo, ani mnoho. Zařízení podporuje kromě jiného i technologii NFC, která je schopna provázat datové spojení na krátkou vzdálenost mezi dvěma přístroji. Kromě toho je konektivita zajištěna dvoupásmovou wi-fi, USB standardu 2.0 a k dispozici je také Bluetooth 3.0, GPS i 3,5 mm jack na sluchátka.

Designově se jedná o velice povedenou záležitost, slušivý kovový Hairline design je společný pro celou řadu zařízení ATIV. Cena ani konkrétní verze operačního systému zatím nebyla stanovena. Není znám ani termín dostupnosti na českém trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).