Hlavní navigace

První dostupná OLED klávesnice

15. 12. 2008

Sdílet

U nás nepříliš známý výrobce klávesnic UnitedKeys představil svoji novinku, klasickou klávesnici doplněnou i o několik OLED podsvícených tlačítek.

Jedním z možných využití technologie OLED jsou kromě monitorů a televizí také speciální multifunkční klávesnice, na kterých nebudou písmenka klasicky natištěna, ale pod klávesami budou malé barevné OLED displeje, jež v případě potřeby dokáží zobrazit i video. Průkopníkem v této oblasti je špičkový ruský tým Art Lebedev, jehož produkty jsou velmi propracované, ovšem také velmi drahé. Na jejich klávesnici si připravte několik desítek tisíc korun.

První cenově dostupnou klávesnicí tohoto druhu má však být nový kousek od UnitedKeys, který byl představen tento týden. Nabízeny budou dvě varianty, běžná klávesnice s integrovaným blokem OLED tlačítek, popřípadě lze samostatný OLED blok přikoupit.

Ať si však vyberete cokoliv, stále jde o drahé hračky. Za celou klávesnici totiž zaplatíte 260 amerických dolarů (5000 korun), za malý blok rovných 200 dolarů (4000 korun). V případě, že jste ochotni tyto částky zaplatit, počkejte do března, kdy se nové klávesnice dostanou na trh.

- - Tomáš Šulc

Cloud22