Hlavní navigace

První beta verze Firefoxu 3.1 je na světě

17. 10. 2008

Sdílet

Intenzivní práce vývojářů Mozzily na další verzi Firefoxu přináší první výsledky v podobě betaverze prohlížeče Firefox 3.1. Na jaké novinky v oblasti prohlížení obsahu internetu se můžeme těšit?

skoleni

Nová verze prohlížeče je postavena na rendrovacím nástroji Gecko 1.9.1 , který je vyvíjen již přes půl roku. Vylepšení obsažená ve Firefoxu 3.1 beta 1 zahrnují například přidání podpory CSS 2.1 a CSS 3, novou zkratku pro přepínání mezi okny (ukazují náhledy jednotlivých panelů), lepší ovládání nápovědy při zadávání internetové adresy a především již zmiňovaném přepracování Gecka.


Firefox 3.1 oproti svým předchůdcům navíc podporuje nové webové technologie, jakými je například nástroj pro určení polohy uživatele a využití těchto informací při vyhledávání W3C Geoaplication API, SVG transformy a několik offline aplikací.

Nejnovější verzi Firefoxu si můžete stáhnout přímo na domovských stránkách Mozzily (http://mozzila.org/).

Komentář: Vývojáři Mozzily novou verzí prohlížeče Firefox opět o něco zvyšují laťku v konkurenčním boji na trhu webových prohlížečů, který je v poslední době, mimo jiné díky příchodu nového hráče v podobě Google Chrome, čím dál víc vyrovnanější, z čehož se můžou jen radovat všichni uživatelé.

- - Jakub Koval´