Hlavní navigace

Průvodce nákupem tiskárny - 9. díl

19. 1. 2014

Sdílet

 Autor: (c) Stuart Miles - Fotolia.com
Možná vám právě dosloužila vaše obstarožní tiskárna, nebo jste se až nyní rozhodli pořídit si tiskárnu domů. Kdo se ale má vyznat v té spoustě modelů, která je aktuálně na trhu k dispozici!

Pokud chcete při nákupu poradit, pak jste na tom správném místě. V tomto seriálu se dozvíte třeba to, který typ tiskárny je pro vás nebo pro vaši firmu ten nejvhodnější, seznámíte se s nejdůležitějšími funkcemi tiskáren, rozhraní, kterými se tiskárny připojují, jak tisknout z mobilních zařízení,  jaké jsou například možnosti práce s papírem nebo jaké další funkce tiskárny nabízí.

V našem setiálu se dozvíte, co můžete od tiskárny v té či oné cenové hladině očekávat a také vám doporučíme ten nejvhodnější typ tiskárny přesně pro vás. Určitě oceníte i naše tipy týkající se nákladů na náplně do tiskáren.

Předchozí díl

 

A ještě jeden tip: Při koupi tiskárny si nezapomeňte zjistit, zda k tiskárně dostanete plnohodnotné inkoustové náplně či toner, anebo jen jejich startovní verze, které jsou daleko menší. Tak třeba naprostá většina laserových a LED tiskáren nižší třídy se dodává se startovními verzemi náplní a tonerů, což znamená, že tyto náplně dojdou dříve.

Jedno překvapivé tvrzení na závěr: Pokud tisknete málo (počítejme přibližně s 25 – 50 stránkami měsíčně), pak byste měli bez problémů vyjít s tiskárnou nižší třídy, do níž jsou náplně nejdražší – a to jednoduše proto, že ji nevyužijete natolik, abyste do svého rozpočtu udělali nějakou příliš velkou díru. V každém případě si ale musíte být jisti, že skutečně nebudete tisknout příliš. V opačném případě se vám tisk na levné tiskárně vzhledem k vysoké ceně náplní nevyplatí.

 

skoleni

Je jen velmi málo špatných tiskáren, jsou pouze nevhodně nasazované

Osobně jsme se často setkávali se skutečně velmi nepodařenými tiskárnami. V současnosti je to úplně jinak – všechny tiskárny, se kterými jsme se setkali, byly výborné či takřka dokonalé, přitom bylo úplně jedno, zda se jednalo o tiskárnu inkoustovou nebo laserovou. V každém případě je stále velmi důležité vybrat a zakoupit pro uživatele a jejich potřeby ten správný model, přičemž je kriticky významné, abyste stanovili, zda jsou v rozumných relacích náklady na inkoustové náplně či náklady na laserový tisk.