Hlavní navigace

Průvodce nákupem tiskárny - 6. díl

16. 1. 2014

Sdílet

 Autor: (c) vector_master - Fotolia.com
Možná vám právě dosloužila vaše obstarožní tiskárna, nebo jste se až nyní rozhodli pořídit si tiskárnu domů. Kdo se ale má vyznat v té spoustě modelů, která je aktuálně na trhu k dispozici!

Pokud chcete při nákupu poradit, pak jste na tom správném místě. V tomto seriálu se dozvíte třeba to, který typ tiskárny je pro vás nebo pro vaši firmu ten nejvhodnější, seznámíte se s nejdůležitějšími funkcemi tiskáren, rozhraní, kterými se tiskárny připojují, jak tisknout z mobilních zařízení,  jaké jsou například možnosti práce s papírem nebo jaké další funkce tiskárny nabízí.

V našem setiálu se dozvíte, co můžete od tiskárny v té či oné cenové hladině očekávat a také vám doporučíme ten nejvhodnější typ tiskárny přesně pro vás. Určitě oceníte i naše tipy týkající se nákladů na náplně do tiskáren.

Předchozí díl

 

Cena okolo 3 000 Kč: Přiměřená nebo lepší kvalita. V této řadě se setkáte s řadou modelů s automatickým oboustranným tiskem a s lepšími možnostmi při práci s inkoustem. Černobílé laserové tiskárny jsou v této cenové relaci skutečně jen v tom nejzákladnějším provedení, ale pře jen jsou o něco málo lepší než tiskárny v té nejhorší třídě. Tiskárny v této cenové relaci už mají přiměřenou rychlost. Většina modelů má i podpor Wi-Fi.

Cena okolo 5 000 Kč: Inkoustové tiskárny střední třídy a černobílé laserové tiskárny. Tiskárny v této cenové relaci jsou daleko rychlejší a daleko lépe manipulují s papírem. Mají i daleko více funkcí pro práci v síti a mají i daleko lepší ovládací panely. Tiskárny disponují dotykovými obrazovkami, barevnými zobrazovacími jednotkami a podporou širokoúhlého formátu. Černobílá laserová tiskárna by v této cenové relaci měla mít 250tistránkový vstupní zásobník, což je dost na to, aby se dala použít více uživateli – na druhou stranu budou tyto tiskárny poměrně pomalé.

Cena okolo 8 000 Kč: Nejlepší inkoustové tiskárny a základní barevné laserové tiskárny. V této cenové relaci si užijete tiskáren s pestrou paletou funkcí a možností, a to včetně podpory sítě, velkého barevného displeje LCD a takových specialit, jako je kupříkladu připojení k internetu. Rychlost a kvalita tisku bude stále dobrá, náklady na inkoust by měly patřit mezi nejlevnější, přičemž vysoce kvalitní a výkonné inkousty vám v řadě případů ušetří spoustu financí. Co se týče laserových tiskáren, pak v této cenové rovině pořídíte  velmi rychlou černobílou síťovou tiskárnu, popřípadě tu nejzákladnější barevnou laserovou tiskárnu. Náklady na toner však budou pravděpodobně vysoké.

ICTS23

 

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).