Hlavní navigace

Průvodce nákupem tiskárny - 4. díl

14. 1. 2014

Sdílet

 Autor: (c) Stuart Miles - Fotolia.com
Možná vám právě dosloužila vaše obstarožní tiskárna, nebo jste se až nyní rozhodli pořídit si tiskárnu domů. Kdo se ale má vyznat v té spoustě modelů, která je aktuálně na trhu k dispozici!

Pokud chcete při nákupu poradit, pak jste na tom správném místě. V tomto seriálu se dozvíte třeba to, který typ tiskárny je pro vás nebo pro vaši firmu ten nejvhodnější, seznámíte se s nejdůležitějšími funkcemi tiskáren, rozhraní, kterými se tiskárny připojují, jak tisknout z mobilních zařízení,  jaké jsou například možnosti práce s papírem nebo jaké další funkce tiskárny nabízí.
V našem setiálu se dozvíte, co můžete od tiskárny v té či oné cenové hladině očekávat a také vám doporučíme ten nejvhodnější typ tiskárny přesně pro vás. Určitě oceníte i naše tipy týkající se nákladů na náplně do tiskáren.

Předchozí díl

Další užitečné funkce

Zobrazovací panely: Řada tiskáren pro běžné použití i některé tiskárny pro firemní použití mají na předním panelu malé zobrazovací jednotky, na kterých se zobrazují informace o vybraných nastaveních, popřípadě informace o komunikaci s tiskárnou. Standardní zobrazovací jednotka typicky vypisuje jeden nebo dva řádky textových zpráv, tiskárny vyšších tříd a tiskárny orientované na tisk fotografií mohou již mít plně barevný displej LCD, někdy dokonce může být i dotykový. V každém případě je nějaká zobrazovací jednotka vždy lepší než pro běžného uživatele občas záhadné blikání všemožných kontrolek.

 

Tiskárna HP Laser Jet Pro 200 Color Printer M251nw má plně barevnou zobrazovací jednotku LCD, která umožňuje snadný pohyb mezi jednotlivými nastaveními tiskárny

Sloty pro paměťové karty a porty USB/PictBridge: Pokud chcete na své inkoustové tiskárně tisknout fotografie, pak vás dozajista uspokojí model tiskárny s integrovanými sloty pro paměťové karty, popřípadě integrovaný port PictBridge. Pokud ale máte stejné porty už na svém počítači, pak se samozřejmě vůbec nemusíte  zabývat tím, že je nemáte na tiskárně. Port USB, který je někdy kombinovaný s portem PictBridge, vám umožní tisk dokumentů přímo z vyměnitelného disku USB, což ale na druhou stranu představuje bezpečnostní riziko. (Jeden můj přítel ve své firmě dokonce všechny porty USB zalepil, což je sice hlediska zabezpečení v pořádku, ale špatně se pak tyto porty vrací do původního stavu).

skoleni

 

 Pokračování