Hlavní navigace

Průvodce nákupem tiskárny - 1. díl

11. 1. 2014

Sdílet

 Autor: © Anna Khomulo - Fotolia.com
Možná vám právě dosloužila vaše obstarožní tiskárna, nebo jste se až nyní rozhodli pořídit si tiskárnu domů. Kdo se ale má vyznat v té spoustě modelů, která je aktuálně na trhu k dispozici!

Pokud chcete při nákupu poradit, pak jste na tom správném místě. V tomto seriálu se dozvíte třeba to, který typ tiskárny je pro vás nebo pro vaši firmu ten nejvhodnější, seznámíte se s nejdůležitějšími funkcemi tiskáren, rozhraními, kterými se tiskárny připojují, zjistíte, jak tisknout z mobilních zařízení, jaké jsou například možnosti práce s papírem nebo jaké další funkce tiskárny nabízí.

V našem seriálu se rovněž dozvíte, co můžete od tiskárny v té či oné cenové hladině očekávat a také vám doporučíme ten nejvhodnější typ tiskárny přesně pro vás. Určitě oceníte i naše tipy týkající se nákladů na náplně do tiskáren.

Úvod

Tiskárny jako takové se sice nijak příliš moc nemění, ale to se určitě nedá říci o okolním světě. Uživatelé už tak často netisknou, a když už se rozhodnou tisknout, pak je v podstatě stejně pravděpodobné, že budou tisknout ze stolního počítače, stejně jako že budou tisknout ze smartphonu či tabletu. Současné tiskárny se co možná nejlépe vypořádávají s možnostmi tisku z mobilních zařízení a s možnostmi bezdrátového připojení. Existuje i několik málo tiskáren s podporou těch nejnovějších technologií, jako je kupříkladu NFC (Near-Field Communication).

V první řadě si před nákupem tiskárny ujasněte, kdo tiskárnu bude používat a za jakým účelem. A samozřejmě si stanovte, jak velkou finanční částku budete ochotni za tiskárnu vydat. Pokud si uděláte jasno v těchto zásadních otázkách, pak se vám bude ta ideální tiskárna pro vás hledat daleko snáze.

Pro koho je určen ten který druh tiskárny?

 Uživatelé tiskáren se obvykle dají zařadit do jedné z následujících skupin.

První skupinou jsou domácí uživatelé – obvykle se jedná o jednotlivce, studenty či celé rodiny. Uživatelé zařazení do této skupiny jsou typičtí tím, že příliš netisknou. Pokud již potřebují tisknout, pak se jedná povětšinou o tisk domácích úkolů, v horším případě o tisk fotografií ke školním projektům. Tato skupina uživatelů hledá univerzální řešení s nízkou pořizovací cenou, což ve většině případů vede ke koupi barevné inkoustové tiskárny.

Domácí uživatelé a zaměstnanci malých firem mohou tisknout málo i hodně, nicméně v každém případě se jim jedná o to, aby výstup z tiskárny byl na profesionální úrovni. Někteří uživatelé možná dojdou k závěru, že pro svou práci potřebují tiskárnu laserovou, nicméně věřte, že daleko větší štěstí udělají s barevnou inkoustovou tiskárnou, která nabízí daleko více funkcí, která bude mít levnější inkoust a to vše za podobnou cenu jako je cena laserové tiskárny.

Root ELK školení

Menší pracovní skupiny budou ve firmě potřebovat výkonnou tiskárnu, která dokáže zručně manipulovat s jednotlivými úlohami a která zvládne i vyšší zátěž. V tomto ohledu stojí za zmínku nejrůznějšími funkcemi vybavená tiskárna HP Officejet Pro 576dw od firmy Hewlett Packard. Na druhou stranu je faktem, že kromě tohoto modelu tiskárny zůstává pro takové skupiny uživatelů nejlepší volbou sázka, co se týče technologie tisku, na laserovou techniku tisku.

Pokračování