Hlavní navigace

Projektor do mobilu i iPodu?

15. 1. 2008

Sdílet

Vědci společnosti 3M vyvinuli ultrakompaktní LED projektor určený k zabudování prakticky do jakéhokoli osobního elektronického zařízení. Mobilní projektor 3M je skutečně miniaturní.

Vědci společnosti 3M vyvinuli ultrakompaktní LED projektor určený k zabudování prakticky do jakéhokoli osobního elektronického zařízení. Mobilní projektor 3M je skutečně miniaturní – to ostatně můžete vidět i na fotografiích. Zařízení je tenké přibližně jen 1,2 cm. Produkt nabízí obraz s nativním rozlišením VGA a již dnes je k dispozici výrobcům spotřební elektroniky.
Technologie 3M zabudovaná v hostitelské platformě, například v mobilním telefonu, dokáže promítat přibližně 40palcový obraz. Obraz je generován s pomocí tekutých krystalů (LCOS) v kombinaci s LED (Light Emitting Diode).

3M spolupracuje s předními výrobci spotřební elektroniky, kteří chtějí uvést produkty s touto technologií už počátkem letošního roku.
V budoucnu je možné, že se potkáme s novými generacemi např. iPod zařízení, mobilů a mp4 přehrávačů, které nebudou vybaveny jen klasickými LCD displeji, ale třeba i zcela miniaturním projektorem, který před vámi vyčaruje vcelku pěkný obraz.

- - Jaroslav Kasal

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).