Hlavní navigace

Projekt Natal přijde na trh letos

10. 1. 2010

Sdílet

Během veletrhu CES v Las Vegas potvrdili zástupci firmy Microsoft, že uvedou na trh systém, známém pod označením Projekt Natal, který rozeznává pohyb založený na vícekamerovém systému.

Toto koncové zařízení bude k dostání na předvánočním trhu s tím, že jeho cena nebyla zatím stanovena (údajně se cena má pohybovat do 3000 Kč). Stejně jako v předchozích případech vedení Microsoftu pouze potvrdilo, že kamerový systém bude kompatibilní se všemi modely Xbox 360.

project natal

Vedení společnosti Microsoft se během tiskové konference zaměřilo dále především na výsledky prodejů své herní konzole v roce 2009. Uvedli, že se jí prodalo 10 milionů kusů, čímž se celkový prodaný počet dostal na 39 milionů. Současně se prodalo na 500 milionů her za celkovou částku 20 miliard dolarů. Pokud jde o Xbox Live, ten má v současné době 20 milionů předplatitelů a během Vánoc 2009 zaznamenal rekord – současně se na něj připojilo 2,2 milionu uživatelů. Vedení firmy nezapomnělo ani na meziroční srovnání, oproti roku 2008 to bylo 47% navýšení.

Microsoft také oficiálně představil službu Game Room, kde si hráči budou moci stáhnout za menší poplatek spoustu herních klasik. Game Room zatím nabízí okolo 30 her, během prvních tří let Microsoft slibuje, že se herní katalog rozroste na více než tisíc herních kousků. Cena jedné hry by se měla pohybovat od 240 do 400 Microsoft bodů.

skoleni

Každopádně typičtí gameři budou nejspíš po všech těchto zprávách Microsoftu zklamáni. I když Projekt Natal vypadá slibně, bude určen především nejširší veřejnosti, tedy každému, kdo hraje jen příležitostně. Microsoft totiž neskrývá své ambice konkurovat Wii.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).