Hlavní navigace

Prohlížeč Google Chrome překonal 1 %

5. 9. 2008

Sdílet

Internetový prohlížeč Googlu Chrome je nejrychleji se šířícím internetovým prohlížečem v historii. Za prvních 12 hodin po vydání měl 1% podíl.

To je na úplně nový prohlížeč, který poprvé spatřil světlo světa, vynikající výsledek obzvláště s přihlédnutím k faktu, že Chrome je ve své první betaverzi a vydání finální verze je v nedohlednu. Řečeno trochu jinak to znamená, že jej stáhnul, nainstaloval a přinejmenším vyzkoušel každý stý uživatel internetu. Číslo však prý není konečné a podíl prohlížeče Chrome se momentálně pohybuje nad 1,5% a nadále roste.

To vše i přesto, že prohlížeč kvůli své rané fázi obsahuje mnoho chyb a spousta stránek se na něm zobrazuje chybně. Stejně tak Google Chorme podle mnoha uživatelů není ani zdaleka nejrychlejším prohlížečem tak, jak jej Google prezentoval, jiní však slova Googlu potvrzují. Avšak je nutné mít na paměti onen fakt, že se jedná o první veřejnosti dostupnou verzi a Google patří k těm, kteří mají tendence své produkty dotahovat na vysokou úroveň.

Osobně si však nemyslím, že by si Chrome tento rychlý růst udržel nějakou delší dobu, avšak několik procent vidím reálných hned od začátku. Částečně je celý ten humbuk okolo nového internetového prohlížeče daný tím, že uživatelé jednoduše chtějí po dlouhé době vyzkoušet něco nového, údajně neotřelého.

A jedna malá perlička na závěr. Pokud vám váš Google Chrome ještě nespadl, napište místo URL znaky :% a úspěch se jistě dostaví. Zda se jedná o bug, či easter egg je zatím otázkou.


- - Tomáš Šulc