Hlavní navigace

Programy ZDARMA na CD-DVD

30. 10. 2008

Sdílet

BitDefender Antivirus v10, Ashampoo Cover Studio 2009, Password Organizer, Ashampoo WinOptimizer 2009, NovaPDF Lite 5.4, System Mechanic 6, Backup4all Lite Edition 3.11, BoostSpeed 3.7 - plné verze těchto programů naleznete v novém vydání časopisu PC WORLDu 11/2008. Nové číslo je v prodeji od 24.10.2008. *


ZDARMA – plné verze na CD/DVD

Nové vydání časopisu PC World vychází 24.10.2008 a na multimediální příloze naleznete 8 programů zdarma! Nechybí samozřejmě ani novinky ze světa freeware a shareware a v sekci komerční software naleznete slevový kupón na nákup Norton Internet Security 2009.

Více informací o instalaci a možnosti nákupu novějších verzí programů zdarma, naleznete přímo na CD/DVD nebo v časopise PC World.

BitDefender Antivirus v10Jedná se o jeden z nejlepších programů pro ochranu před vstupem nebezpečných kódu do vašeho počítače. Využívá robustní skenovací engine certifikovaný ICSA Labs, Virus Bulletin, Checkvir a TUV. Mezi jeho hlavní funkce patří detekce a odstranění rootkitů, P2P ochrana (filtrování před viry např. z IM klientů), anti-dialer, kontrola cookies nebo ochrana v reálném čase. Skenuje a opravuje infikované soubory při spuštění, minimalizuje ztrátu dat. Získáte veškeré informace ohledně statistik skenování, o počtu zavirovaných, podezřelých nebo vyléčených souborů. Infikované soubory mohou být obnoveny.

Ashampoo Cover Studio 2009Ashampoo Cover Studio je jednoduchý nástroj na tvorbu obalů pro vaše CD, DVD, DVD-bookletů, obalů pro Blu-ray a další. Dokáže importovat obsah datového i hudebního disku a poté připravit pro tisk obálky, na které nalezneme i předpřipravené šablony. Samozřejmě, že vlastní kreativita je vítaná a vy si můžete vytvořit vlastní štítky, pozadí nebo textové objekty. Výhodou je rychlá editace obrázků a textu.

Cloud23

Password OrganizerV dnešní době používá každý uživatel mnoho různých hesel: pro přihlášení do mesengeru nebo do e-mailu, tajná hesla pro on-line bankovnictví, piny pro svůj telefon atd. Password Organizer umožňuje organizovat všechna vaše přístupová hesla a prihlašovací data, musíte si pouze zapamatovat jedno hlavní heslo. Navíc nabízí mnoho užitečných funkcí týkajících se bezstarostného spravování přístupových kódů. Obsahuje integrovaný generátor hesel (není limitován počtem hesel), exportní funkce a další. Program může být nainstalován na pevné a USB disky, přenosná paměťová zařízení a na přepisovatelná média.

Ashampoo WinOptimizer 2009Tento měsíc jsme pro vás připravili další šikovný nástroj pro celkovou optimalizaci systému a tím pádem i pro zvýšení výkonu vašeho počítače. Mezi hlavní funkce patří vyhledávání a odstranění nepotřebných souborů, vyčištění registru, urychlení připojení k internetu nebo nastavení konfigurace automaticky spuštěných programů. Jeho součástí je i možnost přednastavení pro běžné aplikace. Před jakoukoliv úpravou se vás program dotáže, jestli souhlasíte s provedenými změnami a následně je uloží do databáze, odkud je můžete vrátit zpět do původního nastavení. Nesmíme zapomenou ani na další funkce, jako možnost blokování IP spamu, informace o využití místa na disku, rozdělování a šifrování souborů a mnoho dalších užitečných nástrojů pro optimalizaci systému.

NovaPDF Lite 5.4Formát PDF hraje v komunikační éře nezastupitelnou úlohu - umožňuje uživatelům sdílet dokumenty všeho druhu. Současně zaručuje, že uživatelé uvidí dokument přesně v takové podobě, v jaké ho autor připravil, bez ohledu na operační systém (Windows, Mac OS či Linux) a bez ohledu na verzi instalovaných programů. Aplikace NovaPDF Lite ukazuje, jak jednoduché může být soubor ve formátu PDF vyrobit.
Práce s programem je vlastně úplně snadná. Aplikace se tváří jako systémová tiskárna a cokoli tedy potřebujete převést do PDF, stačí jen poslat na tuto tiskárnu. Otevřete požadovaný dokument (např. webovou stránku, dokument ve Wordu, tabulku, prezentaci apod.), zahájíte tisk, vyberte tiskárnu novaPDF Lite v5, zvolíte umístění a název výsledného PDF souboru. Kromě toho lze před uložením do PDF zapsat množství dalších údajů, pro něž má každý dokument PDF ve své hlavičce vyhrazen prostor, který obsahuje tzv. metainformace. Tyto údaje často využívají různé prohledávače (ať už internetové nebo lokální desktopové) pro rychlou orientaci v obsahu dokumentu.

System Mechanic 6System Mechanic 6 je optimalizační nástroj, který vám pomůže udržet počítač v dobrém stavu, bez nutnosti přeinstalování operačního systému. Odstranění nepotřebných souborů je jedna z klíčových vlastností tohoto programu. Smazáním uvolníte místo na disku a hlavně zrychlíte celkový chod vašeho počítače. Pravidelná optimalizace operačního systému zajistí bezproblémový stav PC. Bez pravidelné údržby můžeme časem očekávat zpomalení nebo ztrátu stability počítače. Tento program obsahuje nástroje pro defragmentaci disku, opravu operační paměti, síťová připojení, správu procesů, vyčištění registru a mnoho dalšího. Jako u ostatních optimalizačních programů lze veškeré změny vrátit zpět.

Backup4all Lite Edition 3.11Zálohování důležitých dat se uplatní téměř všude. Ať už potřebujete schraňovat důležitá obchodní data své firmy, nebo jen uchovávat fotografie z dovolených, určitě o ně nechcete přijít v důsledku poškození pevného disku po nějaké systémové či jiné havárii. Pro tento případ vám přinášíme plnou verzi šikovné aplikace Backup4all Lite Edition, která dokáže zálohovat vybraná data na různá média. Aplikace rovněž podporuje automatické zálohování, díky němuž se o uložení svých dat nemusíte starat. Máte možnost vybírat si zálohované adresáře, frekvenci kontroly a uložení, o nichž vede program podrobné statistiky a sumáře. Ukládat lze na pevné disky, flash disky, CD/DVD, FTP servery apod.

BoostSpeed 3.7BoostSpeed je kvalitní a spolehlivý program pro optimalizaci operačního systému. Obsahuje důležité nástroje pro zrychlení internetového připojení a urychlení stahování, dokáže blokovat nevyžádanou internetovou reklamu nebo odstranit nepotřebné soubory z pevného disku. Pravidelná optimalizace zajistí vyšší výkon počítače a celkovou stabilitu systému. Všechny změny provedené pomocí BoostSpeed lze vrátit do původního nastavení, protože po dokončení instalace si tato aplikace vytvoří zálohu systému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).