Hlavní navigace

Programy ZDARMA na CD-DVD

29. 5. 2008

Sdílet

Ashampoo® Office 2006, BB FlashBack Express, iVideoMAX 3.0, Varia Basic nebo servisní balíčky pro Windows XP/Vista - plné verze těchto programů obsahuje červnové vydání PC Worldu 06/2008. Nové číslo je v prodeji od 29.května.

Na CD/DVD naleznete zdarma plné verze:

Ashampoo® Office 2006Ashampoo Office obsahuje všechny potřebné kancelářské aplikace pro zpracování textu a tabulek, umožňuje tvorbu profesionálních grafů a prezentací. Program navíc podporuje i export dokumentů do PDF formátu nebo jejich snadné odeslání elektronickou poštou. Ashampoo Office tvoří aplikace TextMaker (textový editor) a PlanMaker (tabulkový procesor), které spolupracují se všemi formáty aplikací MS Word a Excel. Více informací o instalaci se dočtete v rychlokurzu na stránkách 58 a 59, nebo přímo na CD/DVD.

BB FlashBack ExpressDostává se vám do ruky šikovný nástroj, jehož pomocí můžete vytvořit během několika chvilek instruktážní video o ovládání nějaké aplikace a navíc toto video převést do flashe a umístit na webové stránky – a to vše rychle a jednoduše. Video lze pořídit nejen z windowsovských aplikací, ale také z programů běžících v DirectX.

iVideoMAX 3.0Tento měsíc jsme si pro vás nachystali šikovný program, s jehož pomocí můžete konvertovat různé videosoubory. V iVideoMAXu můžete převádět video ve formátech AVI (libovolné nainstalované kodeky), MPEG (MPEG-1/MPEG-2, VideoCD, SVCD, DVD apod.), RM (Real Media Video), WMV, ASF a také video ve formátu QuickTime. U videí vybraných ke konverzi program zobrazí všechny podrobnosti o obrazové i zvukové složce, poté následují volitelné vlastnosti konverze, jako je třeba nastavení vlastního rozlišení pro video, počet snímků a nechybí zde případný výběr kodeku a jeho interních vlastností. Mezi další funkce nesmíme zapomenout na spojování a rozdělování videa nebo nastavení výstupních formátů. Pro čtenáře PC WORLDu je připravena možnost slevy na novější verzi produktu iVideoMAX. Více se dočtete přímo v časopise nebo na CD/DVD.

Varia BasicProgram umožňuje vést účetnictví (PÚ) i daňovou evidenci (JÚ), skladové hospodářství, evidenci majetku, personalistiku a mzdy, nabídky, objednávky, zakázky, adresář, knihu jízd a další volitelné moduly. Je vhodný nejen pro účetní jednotky a podnikatele, ale také pro neziskové organizace a další. V PÚ se doklady pořizují do prvotních evidencí (faktury, pokladna, banka), pak se jednotlivě nebo souhrnně zaúčtují podle navolených předkontací. K dispozici jsou účtové osnovy pro podnikatele i neziskové organizace. Dále je zde možnost evidence dlouhodobého majetku, včetně jednoduché práce se zhodnocením a historií majetku. Verze Basic umožňuje vést účetnictví pro jednu firmu neomezeně dlouhou dobu. Omezeny jsou pouze počty dokladů v jednotlivých evidencích.

NA DVD TAKÉ NALEZNETE:

Servisní balíčky pro Windows XP/VistaWindows Vista Service Pack 1 x86

Vista Service Pack 1 obsahuje kromě nových dodatků i všechny předešlé opravy a aktualizace. Finální verze se zaměřuje především na zlepšení spolehlivosti, zabezpečení a výkonu systému. Největší výhodou je zvýšení výkonu Windows, obzvlášť pak při zrychlení kopírování souborů. Dále je zde možnost podpory nových typů hardwaru a přidání podpory pro několik nově vznikajících standardů. Aktualizace SP1 usnadní správcům informačních technologií nasazení a správu systému Windows Vista. Tento balíček lze aplikovat na verze Windows Vista Home Basic, Home Premium, Bussiness, Enterprise a Ultimate.

Windows XP Service Pack 3

Třetí servisní balík pro Windows XP se primárně zaměřuje na zlepšení ochrany před škodlivými programy a spywarem, nechybí ani potřebné aktualizace bez nutnosti instalace předchozích balíčků. SP3 například obsahuje MMC 3.0 Console, MSXML 6.0, Microsoft Windows Installer 3.1 v2, Background Intelligent Transfer Service (BITS) 2.5, Wi-Fi Protected Access 2, vylepšení detekce Black Hol" routerů, které zahazují pakety, a mnoho dalšího.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).