Hlavní navigace

Programy ZDARMA na CD-DVD

25. 9. 2008

Sdílet

DVD Photo Slideshow 6.41, Ashampoo AntiVirus, Returnil Virtual System 2008, Duplicate Finder, WebSite X5 Smart, Titan Backup 1.5, Drive Backup Express 9.0 - plné verze těchto programů naleznete v novém vydání časopisu PC WORLDu 10/2008. Nové číslo je v prodeji od 25.09.2008.

skoleni

ZDARMA – plné verze na CD/DVD

Nové vydání časopisu PC World vychází 25.09.2008 a na multimediální příloze naleznete 7 programů zdarma! Nechybí samozřejmě ani novinky ze světa freeware a shareware a v sekci komerční software naleznete slevový kupón na nákup TuneUp Utilities 2008.


DVD Photo Slideshow 6.41Tento měsíc jsme si pro vás připravili profesionální nástroj pro tvorbu slideshow prezentací. Mezi jeho hlavní funkce patří tvorba MPEG video souborů, možnost vkládání hlasových komentářů a titulků, jednoduchá archivace, vkládání přechodových efektů nebo vysoká kvalita VCD, SVCD, DVD. Výsledky práce lze promítat na TV, mobilních zařízeních (Apple iPod, Sony PSP, mobilní telefony). Umožňuje sdílení pomocí webových stránek ve formátu SWF, možnost vypálení na DVD a mnoho dalšího. DVD Photo Slideshow nabízí velmi jednoduché ovládání a všechny funkce jsou přehledně uspořádané.

Ashampoo AntiVirusDalším programem zdarma je Ashampoo AntiVirus, který chrání váš počítač před případným nebezpečím v podobě virů, spywaru, trojských koní a dalších. Jak je u této společnosti zvykem, hned ze začátku nás překvapí velice jednoduché a příjemné ovládání celého programu, respektive většina věcí se nastavuje automaticky, takže nemusíte dělat téměř nic. Dalším velmi příjemným překvapením jsou nízká čísla při vytížení procesoru a operační paměti. Velice snadno odstraňuje z vašeho počítače veškeré viry, avšak bohužel si nevytváří žádný bod obnovení. Obsahuje více než 20 jazyků, včetně češtiny. I když dnes existují mnohem pokročilejší antivirové systémy, můžeme tento software doporučit všem nenáročným uživatelům. Před instalací si ověřte, že na vašem počítači není nainstalován žádný další antivirový software. Více podrobností o instalaci programu naleznete na CD/DVD.

Returnil Virtual System 2008Tento měsíc jsme pro vás připravili kvalitní a výkonný program Returnil Virtual System. Program během chvilky naklonuje a vytvoří kopii tabulky Partition a pak nechá systém pracovat pouze s touto kopií. Všechny aktivity na PC jsou samozřejmě umožněny (surfování na internetu, sledování filmů, posílání e-mailů a další). Program data ukládá na disk jako obvykle, jen s tím rozdílem, že si je pamatuje pouze ona kopie tabulky. Jednoduchý princip tedy spočívá v tom, že po ukončení práce se kopie smaže a při opětovném spuštění počítače se vytvoří zcela nová kopie z nezměněné Partition tabulky. Pomocí kopií systému a původní instalace tak dokáže ochránit systém proti nechtěným zásahům jiných uživatelů, spywaru, adwaru, virům a další škodlivým programům. Více informací naleznete v rychlokurzu nebo přímo na CD/DVD.

Duplicate FinderV dobách, kdy na našich počítačích pracujeme se stovkami tisíc souborů, se může velmi snadno stát, že dochází k nežádoucímu vytváření duplicit. Například stáhneme fotografie z víkendového pobytu na chatě do určité složky, kterou později zkopírujeme na jiné místo disku, ale původní složku zapomeneme smazat, a tak se nám soubory postupně hromadí a po několika měsících si budeme jen stěží rozpomínat na to, kam jsme které soubory uložili. Tento program, který je velmi jednoduchý k použití, vám pomůže odhalit duplicitní soubory na vašem počítači, externím harddisku, na optických médiích nebo USB flash discích.

WebSite X5 SmartWebSite X5 je kvalitní nástroj na tvorbu webových stránek. K solidní webové stránce se dostanete pěti kroky: začnete s nastavením, jež na první pohled vypadá příliš zvědavě a pátrá po jménu a e-mailu. Nakonec se však ukáže, že jméno bude v tomto případě představovat název stránky a e-mailová adresa se automaticky změní na ikonu Napište nám. Následující kroky nabízejí výběr z bohaté nabídky menu a šablon (je jich kolem 500), přičemž u každého si můžete vybrat další detaily jako třeba barvu, byť výběr bývá omezen. Pokud se vám nabídka šablon zdá malá, můžete si další dokoupit.

Titan Backup 1.5Program na pojištění vašich dat. Počítačová data mohou být velmi jednoduše ztracena,váš harddisk může z ničeho nic selhat nebo viry mohou smazat data z vašeho počítače. Jste chráněn pouze pokud si zálohujete své soubory, když se incident stane je jednoduchá záležitost obnovit tato data a jste zpátky ve vašem podnikání. Zálohovací program se nepoužívá pouze v případě nouze. Pokud koupíte nový počítač, můžete pomocí Titan Backup jednoduše přenést všechny zálohované dokumenty z vašeho starého počítače a to dokonce i když změníte verzi vašich windows. Program je jednoduchý na používání a obsahuje kompletní řešení navržené pro bezpečné zálohování všech vašich důležitých souborů.

Drive Backup Express 9.0Aplikace, která vám umožní snadné zálohování veškerých dat. Drive Backup Express nabízí přehledné a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní. Pomocí tohoto programu si ušetříte případnou reinstalaci operačních systému a ztrátu dat. Z hlavních funkcí musíme vyzdvihnout možnost zálohování na externí disky, tvorbu celkové zálohy počítače, rychlou kompletní obnovu, používání počítače i během zálohy a mnoho dalších užitečných vlastností.

Více informací ohledně programů zdarma naleznete přímo na CD/DVD.