Hlavní navigace

Procesory Intel Atom se opozdí

2. 5. 2008

Sdílet

Intel Atomy by měly být na trhu o něco později, než jsme čekali, prý si bez problémů poradí i s Windows Vista a počkáme si i na jejich dvoujádrové verze.

skoleni

Asus Atom Eee

Zatímco ještě pár týdnů zpátky Asus plánoval, že jeho nové Eee 900 bude od třetího čtvrtletí osazené procesory Intel Atom, na včerejší konferenci společnost oznámila, že to zřejmě nebude možné. Tedy přesněji modelů s Eee nebude dostatek, a společnost bude na trh dodávat jak Eee 900 s Atom procesory, tak se staršími Celerony M, což by mohlo znamenat zlevnění pomalejších Eee.

Dvoujádrové Atomy nejdřív na Vánoce

Objevily se i data vydání prvních dvoujádrových Atomů. O těch jsme vás již informovali a podle Fudzilly se jich dočkáme nejdříve ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. V našich končinách to znamená, že nové zařízení s těmito procesory (například dvoujádrový Asus Eee) by byly dostupné nejdřív počátkem příštího roku. Nejedná se však o potvrzené informace a dvoujádrových procesorů Atom se můžeme dočkat ještě později.

Jednojádrový Atom rozjede i Vistu

Redaktoři Fudzilly také zkusili rozjet Windows Vista v počítači poháněném procesorem Intel Atom (1,33 a 1,6GHz verze). Na obou prý jede systém plynule a bez větších problémů (v systému byly 2GB RAM). Oželet budete muset pouze grafické rozhraní Aero, které je na integrovaný grafický čip příliš náročné. V praxi však bude přece jen lepší sáhnout po Windows XP.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).