Hlavní navigace

Proč je Microsoft Excel tak pomalý? - 2.díl

17. 10. 2020

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Vypořádejte se v Excelu s nedostatkem paměti a systémových prostředků!

Předcházející díl

 

Když se z programu Microsoft Excel na vašem počítači stane unavený a pomalý stařec, asi se toho nedá nevšimnout. Najednou ukládání a otevírání souborů trvá nekonečně dlouho, trvá věky, než Excel spočítá všechny vzorce v listu nebo než aktualizuje obsah obrazovky po zadání dat. To samé pak platí o pomalém třídění nebo formátování buněk. A problém s pamětí v počítači je další problém, jeho důsledkem je pomalost Excelu.

Zapněte ruční přepočítávání a používejte klávesu F9

Dalším z řešení je vypnutí automatického přepočítávání sešitu a nasazení ruční varianty, která využívá funkční klávesu F9. Pokud je v možnostech výpočtů nastaveno ruční přepočítávání, pak Excel bude přepočítávat vzorce pouze po stisku klávesy F9.

1. Klepněte do nabídky Soubor > Možnosti > Vzorce.

2. Hned v první části okna možnosti aplikace Excel s názvem Možnosti výpočtů v sekci Přepočet sešitu vyberte položku Ručně.

3. Pokud chcete mít jistotu, že budou všechny výpočty v listu sešitu Excelu aktuální, pak zkontrolujte povolení možnosti Přepočítat sešit před uložením. Také můžete ponechat tuto možnost zakázanou – to pro případ, že plánujete spouštět přepočítávání před uzavřením listu ručně pomocí klávesy F9.

4. Po dokončení nastavení klepněte na tlačítko OK.

Pokud chcete svému ne právě svižnému listu Excelu dopřát trochu života, vypněte možnost automatického přepočítávání sešitu.

skoleni

 

 Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).