Hlavní navigace

Jaké stylové reproduktory vybrat k notebooku či MP3 přehrávači?

1. 2. 2009

Sdílet

Hudba je důležitou součástí našeho života. Byla by škoda nevyužít vymožeností techniky, které jsou již běžně dostupné a dávají nám možnost vychutnat si zvuk ve špičkové kvalitě.

Podívejte se na naše tipy na zajímavé domácí i mobilní reproduktory, které kromě toho, že dobře znějí, také skvěle vypadají.

X-Mini Capsule Speakers

x-miniTyto reproduktory se vám budou líbit, zejména pokud vlastníte laptop nebo MP3 přehrávač v některé ze tří barev, v nichž jsou k dostání. Váží pouhých 52 gramů (rozměry 52 x 35 mm) a výrobce uvádí, že se jedná o první reproduktory s vestavěnou podporou basů a dobíjecí baterií (vydrží až 8 hodin). Repráčky se dají natahovat jako harmonika – tím se mění zvukové vlastnosti vakua uvnitř „harmoniky“ a reproduktory získávají silnější basy. Výkon 2,4W je vzhledem k velikosti a hmotnosti poměrně působivý. Připojit jej můžete buď pomocí klasického jacku nebo prostřednictvím USB. Na www.gmshop.cz zakoupíte za 445 Kč.

x-mini

x-mini

Sony SRS-D25

SRS-D25 Malé, ale výkonné – celkově poskytují 25W kvalitního zvuku jak pro poslech hudby, tak i sledování filmů, nebo chatování. Subwoofer má unikátní design „krabice na klobouk“ a na výběr máte ze čtyř barev: Urban Black (černá), Luxury Pink (růžová), Blazing Red (červená) a Pure White (bílá) – prostě si vyberete tak, aby ladily k vašemu notebooku či interiéru. Vestavěné ovládcí prvky jsou snadno přístupné a zařízení disponuje dvojím vstupem pro připojení počítače i přenosných zařízení.

SRS-D25

SRS-D25

Sony SRS-M50

Ideální pro cestování s MP3 přehrávačem nebo notebookem. Dvoudílná stereo sestava o výkonu 5 W váží jen 0,27 kg a díky malé velikosti se snadno přenáší – to i díky tomu, že je možné je snadno spojit k sobě a do přihrádky obsažené přímo v zařízení schovat kabely. Podle místa používání a je možné volit mezi napájením ze sítě nebo pomocí baterií (interní box na 3 baterie velikosti AAA). Na výběr jsou tři barvy: Urban Black (černá), Luxury Pink (růžová) a Pure White (bílá). Zatím jsme tyto reproduktory nenašli v internetovém prodeji, ale jsou již k dostání v kamenných obchodech.

SRS-M50

SRS-M50

Scandyna Podspeakers

Společnost Scandyna je výrobcem špičkových reproduktorů. Díky organickému designu, v němž tvar vychází z funkce, se soustava stává skutečným doplňkem interiéru a pyšní se výkonem až 100W. Každá jednotka je vlastně splynutím tří koulí do jednolitého tvaru, čímž minimalizuje vibrace a deformaci zvuku. Můžete si pořídit všechny bedny v jedné barvě nebo je kombinovat, fantazii se meze nekladou a jediným omezením je styl zařízení vašeho bytu. Na www.amazon.cz jsou k dostání za cenu kolem 340 liber.

minipod

minipod

 

Koncept Organic Speakers: reproduktory ve tvaru ženského těla

I takto by mohla vypadat další generace bedýnek – tento designový koncept studia www.madebymakers.dk vychází z tvaru ženského těla, čímž údajně dosahuje specifických zvukových vlastností, podobně jako operním pěvkyním rezonuje při zpěvu bránice.

 

Cloud23

organic speaker

organic speaker

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).