Hlavní navigace

Pro kancelář i hry

1. 3. 2006

Sdílet

Samsung SyncMaster 970P další generace stylového panelu Samsung SyncMaster 970P je nejenom stylovou záležitostí, ...


Samsung SyncMaster 970P další generace stylového panelu


Samsung SyncMaster 970P je nejenom stylovou záležitostí, která na vašem stole každého upoutá, ale také vynikající displej co do technického provedení a parametrů. Samsung jako jeden z výrobců LCD displejů samozřejmě používá pro své modely vlastní matice v tomto případě jde o PVA panel s rozlišením 1 280 x x 1 024 obrazových bodů, kontrastním poměrem 1000 : 1, svítivostí 250 cd/m2 a udávanou dobou odezvy 6 ms (šedá/šedá), přičemž reálná odezva černá/černá se pohybuje na hranici 10 ms. Tyto hodnoty jsou více než dostatečné a vyhovující jak pro hraní her, tak pro přehrávání audiovizuálního záznamu. V obou případech jde již o čísla, kdy je schopnost reakce lidského oka nad těmito hodnotami.
Ovládání samotného displeje je plně softwarové, na displeji nenaleznete kromě tlačítka pro zapnutí žádný další ovládací prvek. S tímto "úkazem" jsme se setkali již u modelu Syncmaster 913P, i přes počáteční nezvyk jde o vcelku příjemné řešení. Nicméně jako první musíte nainstalovat software MagicTune a MagicBright.
Mechanicky je displej připevněn na noze ve tvaru položeného V, která umožňuje jak jeho výškové, tak i stranové nastavení díky otočnému uchycení v podstavci. Displej samozřejmě lze měnit i rotací pomocí pivotu až o 180 stupňů je vybaven i čidlem změny polohy, takže ve spolupráci s vhodným softwarem dokáže měnit i orientaci samotné pracovní plochy. Displej disponuje pouze jedním DVI vstupem, analogový signál je řešen přes přiloženou redukci.
Při testu obrazu s využitím softwaru DisplayMate se šedá škála zobrazila hladce, s čistými přechody mezi odstíny. Barevné podání bylo jasné, s pěkným nasycením jednotlivých tónů. Při přehrávání DVD se výjimečně objevil lehký posun škály do červena.
Z hlediska výkonu je displej srovnatelný s monitorem Philips Brilliance 190P6, přičemž stejný panel jako 970P využívá i Fujitsu Siemens P19-2. Ten můžeme označit za nevlastního sourozence tohoto výrobku, již samotná konstrukce nohy nezapře podobnost obou displejů.
Samsung SyncMaster 970P osloví uživatele především kvalitou obrazu, rovnoměrným podsvícením a možnostmi polohování. Pokud hledáte dobrý displej a jste ochotni za něj zaplatit vyšší částku, je 970P právě pro vás.

Samsung SyncMaster 970P

obraz, design, polohování
pouze softwarové ovládání
cena
Cena včetně DPH: 17 500 Kč
K testu zapůjčila firma: Samsung,
www.samsung.cz

Autor článku