Hlavní navigace

Přizpůsobte nastavení napájení svým požadavkům - 1.díl

24. 6. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Správa napájení se v operačním systému řeší pomocí plánů napájení. Může se stát, že ze standardních plánů napájení však nám nebude vyhovovat ani jeden. Jak upravit konfiguraci napájení ve Windows tak, aby vyhovovala přesně našim potřebám?

Nastavení napájení patří mezi ty funkce operačního systému, na která si nejspíše nevzpomenete do okamžiku, než je budete muset změnit. Výchozí nastavení operačního systému Windows jsou nakonfigurována poměrně dobře, ale ani ta se nemusí hodit úplně každému, popřípadě nemusí být v určitých situacích právě ideální.

Standardní plány napájení

Možná i to je důvod, proč vám Microsoft umožňuje tato nastavení velmi jednoduše upravovat. Nedávno jsme se museli nastaveními napájení zabývat, protože jsme stahovali skutečně velmi obsáhlý soubor, jehož vlastní stažení trvalo skutečně velmi dlouho. Původně jsme mysleli, že za dvě hodiny bude soubor v počítači, ale najednou se setmělo, nastala noc a žádnému z nás se nechtělo čekat, až vlastní stahování skončí.

Samozřejmě nám bylo jasné, že pokud bychom neupravili nastavení napájení, přešel by počítač s největší pravděpodobností do režimu spánku a stahování by tak na nás čekalo ještě ráno.

Podívejme se, jak se vypořádat s podobnou situací.

Pokud máte na notebooku nainstalován operační systém Windows 8 či novější, pak byste měli mít v oznamovací oblasti v pravé části Hlavního panelu ikonku napájení. Možná bude tato ikonka skrytá ve vyskakovacím okně, které se objeví v Hlavním panelu po klepnutí na ikonku šipky vzhůru.

Nastavení napájení začněte konfigurovat klepnutím na ikonku napájení, která se nachází v Hlavním panelu

Jakmile najdete ikonku, klepněte na ni. Nato se zobrazí okno, v němž bude uvedeno aktuální nastavení napájení. Klepnutím na odkaz Další možnosti napájení ve spodní části tohoto okna se pak otevře okno Ovládacích panelů.

Ikonku pro zobrazení nastavení napájení má i operační systém Windows 7, popřípadě můžete okno pro nastavení napájení zobrazit otevřením Ovládacích panelů, přepnutím do zobrazení Velké ikony a výběrem položky Možnosti napájení.

Ovládací panely vám představí řadu předem nakonfigurovaných plánů napájení pro váš počítač, jako jsou kupříkladu plány Rovnováha, Úsporný režim či Vysoký výkon.

webcast_aruba

 

Pokračování