Hlavní navigace

Prince of Persia: The Forgotten Sands

22. 6. 2010

Sdílet

Série, jejíž název na jazycích fajnšmekrů produkuje nezastavitelnou porci slin, je zpět! Tentokráte s podtitulem Zapomenuté písky.

Aktuální titul tvoří jakousi chiméru mezi Prince of Persia: Sands of time a Prince of Persia: Warrior Within. A nutno podotknout, že výsledek není vůbec špatný. Zpět je po krátké pauze třeba schopnost vracet čas, za níž jsme my osobně velice rádi. Ono nikdy není příjemné dostat po hlavě mečem nebo sekerou. Nyní však pouhým stiskem ovladače svou bolístku odčiníte a jede se dál.

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Změny doznal také systém bojů. Namísto repetitivních jednorázových soubojů dostaly přednost ohromné, hromadné šarvátky s desítkami nepřátel. Ovládání je přitom jednoduché – jedním tlačítkem ovládáte váš meč, s nímž jste omezeni v podstatě jen na rychlé silné údery. Za každého zabitého nepřítele však získáváte zkušenostní body a postupně tak odemknete mocné ohnivé a ledové útoky, kamenný štít, větrný útok a další finesy. Co se týče nepřátel, obtížnější jsou jen souboje s novými bossy. Pokud chcete, můžete si také vyzkoušet mód „Time trial“, v němž máte za úkol do šesti a půl minuty porazit 250 nepřátel. K dispozici je rovněž mód „Enemy Tides“ (vlny nepřátel), kde se na vás hrnou stále těžší a těžší oponenti. K aktivaci toho módu je však nejprve potřeba hru dokončit.

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Nejpodařenějším aspektem The Forgotten Sands je však dokonale ladná akrobacie hlavního hrdiny. Běhání po zdech, úžasné skoky či ručkování nad propastí jsou zkrátka parádní a jistě potěší i největší pecivály. A to jsme ještě nezmínili, že postupně odemknete i další schopnosti. Jednou z nich je kontrola nad vodním živlem, díky čemuž dokážete zmrazit vodu a použít jí k překonání překážek. Co se týče dalších vymožeností, nechte se překvapit…

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Samozřejmě, že ani tento počin není perfektní. Jedním z negativ je, že některé z úchytů, které jsou třeba k překonání propasti, takřka nevidíte. V tom případě zbývá jen zatnout zuby, skočit a doufat, že neskončíte v propadlišti dějin. Někdy řádně nereagují tlačítka ovladače, jindy zase milý prince sám od sebe spáchá sebevraždu skokem vpřed v úhlu 45 stupňů. Poslední výtkou je vyšší obtížnost některých pastí, ale i ty po chvilce cviku jistě zvládnete.

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Navzdory těmto výtkám nový Prince of Persia nezklamal a je vítaným přídavkem do nesmrtelné série. A buďme upřímní, jde o přídavek z nejpodařenějších.


skoleni

PRO: Lepší souboje proti spoustě nepřátel, povedené puzzle, graficky vydařené.
PROTI:
Občasné výpadky ovládání, některé souboje jsou příliš jednoduché, některé pasti jsou příliš složité.


HODNOCENÍ: 80%