Hlavní navigace

Přichází Blu-Ray domácí kino Sony BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF

20. 9. 2007

Sdílet

Společnost Sony přichází na trh s krabicovým řešením domácího kina. Produkt nese označení BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF. Na rozdíl od předchozích modelů je tento systém již vybaven podporou pro Blu-Ray disky.

Základním kamenem nového systému je přehrávač Sony BDP-S300, který dokáže přehrát jak nové disky s vysokým rozlišením HD, tak tituly na stávajících DVD a CD. Štíhlý přehrávač dokáže na kompatibilních obrazovkách (např. na nejnovějších modelech Sony BRAVIA) přehrávat video v rozlišení Full HD 1080p a nabízí také přehrávání s frekvencí 24 snímků/sekundu (tedy něco jako kino režim). Výrobce funkci 24 snímků za sekundu označuje jako 24p True Cinema. K prostorovému ozvučení slouží u HTP-BD2RSF také zabudovaný dekodér s podporou normy Dolby Digital Plus.
Přehrávač Blu-ray disků doplňuje domácí kino Sony HT-SF2000, které se skládá z receiveru s 32bitovým digitálním zesilovačem S-Master s celkovým výkonem 1000 W a sady reproduktorů. Zesilovač přebírá dekódovaný zvuk z přehrávače BDP-S300 ve formátu HD Linear PCM.

Reproduktory systému HTP-BD2RSF mají výškově polohovatelné stojany, a tak si je můžete nastavit přesně podle obrazovky vašeho televizoru. Lze je také namontovat na stěnu. Sada se skládá z vyhrazených dvoucestných předních reproduktorů, středového reproduktoru a prostorových reproduktorů, které doplňuje kompaktní, ale výkonný subwoofer.

Systém HTP-BD2RSF je vybaven HDMI (3x vstup, 1x výstup). Funkce BRAVIA Theatre Sync zajišťuje ovládání celého systému Sony stisknutím opravdu jednoho jediného tlačítka (musíte však vlastnit i kompatibilní televizor – Bravia). Stisknete-li například tlačítko „play“ na dálkovém ovladači přehrávače, celý systém i televizor se zapne, nastaví se správný vstup a spustí se přehrávání filmu.

Pokud chcete nastavit rychle zvuk v místnosti, systém HTP-BD2RSF by vám to měl snadno umožnit. Vše se provede automaticky - stačí spustit příslušný kalibrační systém. Technologie Sony Digital Cinema Auto Calibration pracuje následovně: K receiveru připojte dodaný mikrofon, umístěte jej tam, kde byste normálně seděli a stiskněte tlačítko. Systém provede krátkou sérii testů, analyzuje výsledky a vypočítá ideální hlasitost, prodlevu a frekvenci pro vaše reproduktory.

Systém HTP-BD2RSF dokáže přehrávat hudbu z mobilních zařízení jako jsou např. mp3 přehrávače, případně lze hudbu přímo bezdrátově „streamovat“ z vašeho počítače.

Jako volitelné doplňky jsou v nabídce dva adaptéry pro MP3 přehrávače včetně Network Walkmanu. Pokud dáváte přednost bezdrátovému propojení, můžete si vybrat TDM-BT1 pro „streamování“ hudby přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou hudební telefony kompatibilní s A2DP, nebo TDM-NC1 pro připojení do své domácí Wi-Fi sítě a „streamování“ hudby z počítače či notebooku.

Zákazníci, kteří si zakoupí kterýkoli z přehrávačů, zdarma dostanou i trilogii Spider-Man v HD na Blu-ray nosiči. Podmínkou je registrace produktu a vyplnění zákaznického dotazníku na internetu.Nový model Sony HTP-BD2RSF by měl být na českém trhu k dostání v listopadu 2007.

Technické parametry Sony HTP-BD2RSF

  • Celkový výkon 1000 W: 5x143 W plus 285 W na subwoofer, 32bitový plně digitální zesilovač S-Master zajišťující věrnou a křišťálově čistou reprodukci zvuku
  • Linear PCM pro nekomprimovanou kvalitu skutečného HD zvuku včetně dekódování audia v Dolby Digital Plus
  • Plné vysoké rozlišení (Full HD) 1080p a převzorkování standardních DVD na 1080p přes HDMI (3x vstup, 1x výstup)
  • Funkce 24p True Cinema
  • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému stisknutím jediného tlačítka
  • Systém reproduktorů, které dotvářejí ucelenou sadu domácího kina BRAVIA: montáž na zeď/postavení na zem (s výškovou stavitelností)
  • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení „jedním tlačítkem“
  • Sony DIGITAL MEDIA PORT pro připojení Network WALKMANU a přehrávačů iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí, plus funkce Portable Audio Enhancer
  • Přehrává Blu-ray Disky / DVD / CD / AVC-HD / MP3 / JPEG
  • Zdarma trilogie Spider-Man v HD na Blu-ray disku