Hlavní navigace

Přepracovaná GeForce 9800 GTX+ od Sparkle

23. 11. 2008

Sdílet

Společnost Sparkle představila novou grafickou kartu založenou na čipu NVIDIA GeForce 9800 GTX+, kterou však ve srovnání s referenčním designem od základu přepracovala.

Jako první se podívejme na chlazení, jehož charakteristiku výrobce zcela změnil. Pasivními moduly osadil grafické paměti a také napěťové regulátory (mosfety), na jádro osadil samostatný měděný chladič, jehož heatpipes spolu s žebry tvoří dvě části, které jsou osazeny ventilátory. Celé chlazení navíc nabízí takovou konstrukci, že ventilátory zároveň foukají i na pasivy na mosfetech a pamětech.

Změn se dočkaly i frekvence karty - jádro běží na 761 MHz, 128 unifikovaných shaderů na 1911 MHz a konečně 512 MB GDDR3 paměti na frekvenci 2200 MHz. Nakonec se změny dotkly video výstupů, namísto klasické trojice dvou DVI a jednoho TV-Outu na této GeForce 9800 GTX+ od Sparkle najdete po jednom analogovém výstupu, DVI a HDMI.

Cenu ani dostupnost výrobce zatím bohužel neoznámil, a tak se nechejme za několik dní překvapit, až se nové karty dostanou na trh.

- - Tomáš Šulc

IT_PR_2023

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).