Hlavní navigace

Přenosný disk WD Passport II s kapacitou 250 GB

10. 6. 2007

Sdílet

Společnost Western Digital Corp. rozšiřuje svoji řadu uživatelsky přívětivých externích pevných disků. Na trhu je nyní dostupný externí pevný disk WD Passport s kapacitou 250 GB a cenou 199 USD

Společnost Western Digital Corp. rozšiřuje svoji řadu externích pevných disků o zařízení s kapacitou 250 GB. Kapesní zařízení pro ukládání dat díky strmému nárůstu kapacity poskytuje uživatelům prostor o velikosti čtvrt terabajtu (TB).


Externí přenosné pevné disky WD Passport Portable Drives si získaly celosvětovou oblibu díky podpoře plug-and-play, stylovému designu a úhledné, lakově černé povrchové úpravě. Vzhledem ke své nízké váze a rozměrům se vejde do kapsy, příruční aktovky či kabelky a v dnešní době, kdy rostou požadavky na kapacitu v oblasti digitální fotografie, hudby a filmu, je perfektní vychytávkou pro zálohování a přenos dat.

Dodávaný software WD Sync umožňuje uživatelům jednoduše uložit data z počítače. Data jsou samozřejmě synchronizována. Pokud se uživateli disk někam zatoulá, může si být jist, že uložená data jsou chráněna 128bitovým šifrováním. Dodávaný software Google umožňuje rychle vyhledat soubory pomocí Google Desktop Search. Složky s fotkami mohou být tříděny a archivovány pomocí programu Picasa. Nástroj Google Toolbar usnadňuje vyhledávání na webu.

„Pro zařízení, která jsou ‚nenasytná‘ a potřebují pro svá data velkou kapacitu, jako jsou například digitální fotoaparáty s rozlišením okolo 10 megapixelů či HD videokamery, je WD Passport s kapacitou čtvrt terabajtu ideální řešení,“ říká Jim Welsh, viceprezident a generální ředitel divize značkových produktů, a dodává: „WD Passport je zařízení vhodné pro všechny uživatele, kteří chtějí mít svůj digitální svět i na cestách stále při sobě.“

Doporučená cena WD Passport Portable Drive 250 GB je 199 USD, v ČR nebyla dosud stanovena, lze předpokládat kolem 4 000 Kč (dříve nabízené verze 80GB a 160 GB se prodávají za 2000, resp. 3100 Kč).

Technické specifikace:

  • model: WDXMS2500TN
  • kapacita: 250 GB
  • rozhraní: USB 2.0
  • rozměry: 130 x 80 x 15 mm
  • hmotnost: 105 gramů (bez kabelu)
  • napájení: USB kabelem

Foto: WD

- - Václav Maletínský

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).