Hlavní navigace

Přeměňte svůj notebook na herní pomocí externí grafiky - 3.díl

29. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Sapphire
S trochou snahy a kutilského umu můžete proměnit svůj notebook v herní počítač, a to za zlomek ceny nového herního počítače. Zdá se vám to nemožné? Pak čtěte dále!

Předcházející díl

 

Sice počítačové hry třeba moc nehrajete, ale zase si říkáte, proč si jednou za čas něco nezahrát? Jenže počítačová hra, to chce pořádný hardware a ne notebook, který sice není úplně nejstarší, ale se svým výkonem na herní počítačovou sestavu určitě nemá. Pořizování nového stolního počítače? To se na občasné hraní nevyplatí. Neexistuje nějaké jiné, cenově přijatelné řešení, které by dokázalo z notebooku udělat herní mašinu? Budete se možná divit, ale něco takového opravdu existuje! Odpověď seskrývá pod zkratkou eGPU.

Několik důležitých pojmů okolo eGPU – pokračování

Slot Express Card: Jedná se o prostor, který je ve vašem notebooku rezervován pro karty pro bezdrátové širokopásmové připojení  od mobilního operátora.

mPCIe: Rozhraní, které někteří fandové do eGPU používají pro připojení grafické karty k notebooku namísto Express Card. Tento typ připojení nabízí lepší připojení, které ale může být problematické, protože naprostá většina slotů mPCIe se nachází uvnitř notebooku.

Thunderbolt: Jedná se o technologii firmy Intel, která zajišťuje velmi rychlou komunikaci se vstupně-výstupními zařízeními a která představuje další možnost  připojení eGPU. Notebooky s operačním systémem Windows běžně porty Thunderbolt (zatím) ještě nemají, ale fanoušci do eGPU, kteří používají MacBooky, mají s připojením Thunderbolt jen ty nejlepší zkušenosti.

Konektor Thunderbolt

BIOS: Základní program, který se spouští při startu počítače jako první. Obvykle se do něj dá vstoupit stiskem klávesy F2 či jiné funkční klávesy, popřípadě pomocí speciálního tlačítka na notebooku. BIOS ve vašem počítači řídí celou řadu funkcí včetně například pořadí spouštění operačních systémů.

Počet snímků za sekundu (Frames per second – fps): Základní jednotka, kterou se měří, jak dobře počítačová hra běží na daném počítači. Zlatým standardem pro hráče počítačových her je hodnota 60 fps, nicméně hra je dobře hratelná i při 30 fps. Při 30 fps stále běží i řada konzolových her "další generace".

Radsomware

 

Pokračování